UFC

Demian Maia: „Jestem w stanie zdobyć pas”

Brazylijski ekspert od walki w parterze, Demian Maia, jest przekonany, że w tym roku powalczy o pas mistrzowski kategorii półśredniej.

Demian Maia znajduje się obecnie na fali czterech kolejnych zwycięstw, a 14 maja na gali UFC 198 będzie miał okazję dopisać piąte – pod warunkiem, że pokona Matta Browna. Brazylijczyk w programie The MMA Hour zapewnił, że nie lekceważy Amerykanina, ale oczami wyobraźni widzi siebie znacznie dalej.

Czasami nie mówię wiele, taki już jestem, ale szczerze wierzę, że mogę zostać mistrzem. Czuję to, potrafię to sobie zwizualizować. Będę walczył o pas mistrzowski w tym roku, widzę to. I czuję, że mogę być mistrzem.

Zapytany o to, czy jego jiu-jitsu jest najlepsze w MMA, odpowiedział:

Myślę, że dobrze dostosowałem je pod MMA. Wiele studiowałem. Rzecz w tym, że są zawodnicy, którzy… trzeba myśleć poza schematami. Gdy Lyoto Machida zdobywał tytuł, było to możliwe, bo był inny. Gdy jesteś inny, łatwiej dojść na szczyt. Niemal każdy jest teraz dobrym kickboxerem z dobrymi umiejętnościami parterowymi, zapaśniczymi – z drobnymi różnicami.

Gdy spytasz mnie, czy jestem najlepszy w dywizji półśredniej? Nie sądzę. Najtwardszy? Nie sądzę. Najlepszym uderzaczem? Nie sądzę. Ale czy możesz zdobyć tytuł? Tak, sądzę, że tak, bo różnię się od innych gości. Jestem odmienny od tego, czego na ogół oczekują. Czuję się dobrze, jestem zdrowy i uczę się nowych sztuczek, aby być jeszcze trudniejszym dla innych gości walczących przeciwko mnie.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button