UFC

Demetrious Johnson vs. Wilson Reis walką wieczoru UFC on FOX 24

Demetrious Johnson spróbuje na gali UFC on FOX 24 wyrównać rekord dziesięciu obron pasa mistrzowskiego Andersona Silvy, mierząc się z Wilsonem Reisem.

Walką wieczoru gali UFC on FOX 24, która odbędzie się 15 kwietnia w Kansas, zostało starcie o pas mistrzowski kategorii muszej pomiędzy jej odwiecznym dominatorem Demetriousem Johnsonem (25-2-1) i Wilsonem Reisem (22-6). Pojedynek ogłoszono podczas transmisji z gali UFC 209.
Obaj zawodnicy mieli pierwotnie spotkać się na gali UFC 201 w lipcu zeszłego roku, ale kontuzja Amerykanina pokrzyżowała te plany. W rezultacie Brazylijczyk skrzyżował wówczas rękawice z Hectorem Sandovalem, którego poddał w pierwszej rundzie. Ostatnio natomiast widziany był w akcji podczas lutowej gali UFC 208, wypunktowując Yutę Sasakiego.

Mighty Mouse obronił już złoto dziewięć razy, pokonując między innymi Kyojiego Horiguchiego, dwukrotnie Johna Dodsona czy Josepha Benavideza. Ostatnią walkę stoczył w grudniu zeszłego roku, podczas TUF 24 Finale na kartach sędziowskich zwyciężając z Timem Elliottem.

Walka nie zapowiada się na szczególnie wyrównaną. Brazylijczyk najlepiej czuje się w parterze, ale nie dość, że i Johnson w walce na chwyty wygląda bardzo dobrze, to posiada też świetne zapasy, dzięki którym powinien decydować o tym, gdzie toczyć będzie się walka. W stójce natomiast przewaga techniczna i szybkościowa powinna należeć do Amerykanina.

Przewidywane kursy bukmacherskie:

Demetrious Johnson – 1.15
Wilson Reis – 4.50

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button