UFC

Deiveson Figueiredo nie zrobił wagi na mistrzowskie starcie z Josephem Benavidezem

Deiveson Figueiredo przekroczył dopuszczalny limit wagowy na walkę o pas 125 funtów z Josephem Benavidezem.

Nie brakuje dramatów podczas wczesnego ważenia zawodników przed jutrzejszą galą UFC on ESPN+ 27, która odbędzie się w Norfolk.

Deiveson Figueiredo, który miał w daniu głównym wydarzenia powalczyć o tytuł mistrzowski kategorii muszej z Josephem Benavidezem, nie zmieścił się bowiem w ustalonym limicie wagowym, przekraczając go o 2,5 funta. Jego waga wyniosła 127,5 funta.

Co ciekawe, w każdym z siedmiu dotychczasowych występów pod sztandarem UFC Brazylijczyk mieścił się w limicie wagowym. Raz nawet ściął do mistrzowskich 125 funtów.
Nie wszystko jednak jeszcze stracone. Figueiredo ma bowiem godzinę – do około 17:30 czasu polskiego – aby ściąć 2,5 funta. Jeśli tego nie uczyni, nie będzie uprawiony do zdobycia tytułu mistrzowskiego – nawet jeśli pokona Benavideza.

Amerykanin wniósł na wagę regulaminowe 124.5 funta, co oznacza, że bez względu na finał dramatów z wagą Brazylijczyka zwycięstwem zapewni sobie zwakowany przez Henry’ego Cejudo tytuł mistrzowski.

Pełne wyniki ważenia dostępne tutaj.

Aktualizacja: Deiveson Figueiredo nie zrobił wagi. Odda 30% gaży Josephowi Benavidezowi. Jeśli nawet wygra, nie zdobędzie pasa mistrzowskiego.

Obstawiaj wszystkie walki UFC na PZBUK i odbierz darmowy zakład 50 PLN

*****

Błachowicz czy Reyes? „Nie wiem, jak można gościowi odmówić” – Jones zabiera głos!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button