UFC

Debiut Łukasza Brzeskiego w UFC potwierdzony – zmierzy się z byłym mistrzem Oktagon i pogromcą Polaków!

Łukasz Brzeski zadebiutuje pod banderą UFC podczas sierpniowej gali UFC Fight Night, która prawdopodobnie odbędzie się w Las Vegas.
Odsłużywszy 9-miesięczne zawieszenie za wpadkę dopingową, Łukasz Brzeski (8-1-1) poznał termin i rywala na debiut pod sztandarem UFC. Polski ciężki skrzyżuje rękawice z Martinem Budayem (10-1) podczas gali UFC Fight Night, która odbędzie się 13 sierpnia.
O zestawieniu walki doniósł nieoficjalnie portal MMAJunkie.com.

Angaż w UFC Polak zapewnił sobie we wrześniu zeszłego roku w ramach gali DWCS. Pokonał tam przez poddanie – dyskusyjne, choć i tak prowadził na kartach punktowych – Dylana Pottera. Wynik walki został później zmieniony na no-contest z uwagi na wspomnianą wpadkę dopingową Brzeskiego.Martin Buday – były mistrz wagi ciężkiej Oktagon – także drogę pod sztandar amerykańskiego giganta utorował sobie galą DWCS. W październiku zeszłego roku ubił tam Lorenzo Hooda. 30-letni Słowak ma też natomiast za sobą debiut w oktagonie – w kwietniu pokonał techniczną decyzją Chrisa Barnetta, którego wcześniej mocno rozbił.

Co ciekawe, Słowak dwukrotnie mierzył się z Polakami pod sztandarem Oktagonu – w 2018 roku ubił Łukasza Łysoniewskiego, a rok temu w walce mistrzowskiej Kamila Mindę.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 600 PLN

Pojedynek ten zdecydowanie na spacerek dla Polaka się nie zapowiada. Słowak to agresywny, silny zawodnik, który dobrze pracuje w klinczu, a i w szermierce na pięści i kopnięcia lebiegą nie jest. Posiada też niezły bak z paliwem.

Przewidywane kursy bukmacherskie


Łukasz Brzeski – 2.80
Martin Buday – 1.40

Wstępny typ

Martin Buday
Rozpiska UFC FN

205 lb: Devin Clark (13-6) vs. Azamat Murzakanov (11-0)
135 lb: Aspen Ladd (9-3) vs. Sara McMann (13-6)
115 lb: Yazmin Jauregui (8-0) vs. Istela Nunes (6-3)
185 lb: Gerald Meerschaert (34-15) vs. Bruno Silva (22-7)
265 lb: Łukasz Brzeski (8-1) vs. Martin Buday (10-1)

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 600 PLN

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button