UFC

Darren Till vs. Stephen Thompson na UFC Fight Night w Anglii

Kapitalnie zapowiadające się starcie pomiędzy starym wygą Stephenem Thompsonem i młodym wilkiem Darrenem Tillem odbędzie się w lutym w Anglii.

Sternik UFC Dana White zapowiedział elektryzujące starcie w kategorii półśredniej pomiędzy dwoma doskonałymi uderzaczami – Stephenem Thompsonem (14-2-1) i Darrenem Tillem (16-0-1). Ma do niego dojść 24 lutego podczas gali z cyklu Fight Night, która odbędzie się w Anglii, gdzie została przeniesiona z Orlando – bo tam oryginalnie ją zapowiedziano. Niewykluczone, że dojdzie do niej w rodzinnym mieście Brytyjczyka, Liverpoolu – o ile frontmanowi UFC nie pomyliły się daty i nie miał jednak na myśli marcowej gali w Londynie… O zestawieniu doniósł dziennikarz Lance Pugmire.
Niepokonany 24-latek wygrał cztery z dotychczasowych pięciu walk w oktagonie, jedną remisując – z Nicolasem Dalbym. Ostatnio był widziany w akcji podczas październikowej gali UFC Fight Night 118 w Gdańsku, gdzie koncertowo rozprawił się z Donaldem Cerrone, ubijając słynnego Amerykanina w pierwszej rundzie. Wcześniej natomiast wypunktował Bojana Velickovica.

Z kolei starszy od niego o dekadę Wonderboy po dwóch nieudanych walkach o złoto z Tyronem Woodley’em – pierwszą zremisował, drugą przegrał – do których utorował sobie drogę serią siedmiu zwycięstw – pokonywał między innymi Rory’ego MacDonalda czy Johny’ego Hendricksa – powrócił do oktagonu podczas zeszłotygodniowej gali UFC 217, pewnie wypunktowując Jorge Masvidala.

Starcie zapowiada się pasjonująco od strony technicznej – choć równie dobrze mogą czekać nas prawdziwe oktagonowe szachy. Thompson to bodaj najlepiej walczący na wstecznym zawodnik w kategorii półśredniej i choć Till również świetnie czuje się w roli kontruderzaca, to w konfrontacji z Kowbojem udowodnił, że bardzo dobrze radzi sobie też jako zawodnik inicjujący wymiany, agresywnie napierający. W potyczce z Amerykaninem będzie jednak musiał mieć się na baczności, bo to prawdopodobnie Wonderboy będzie miał po swojej stronie przewagę szybkości. Z drugiej natomiast strony gabaryty, zasięg, odwrotna pozycja oraz mimo wszystko większa wszechstronność (zapasy) Tilla mogą okrutnie utrudnić życie doświadczonemu i mającemu na koncie zdecydowanie mocniejszych rywali Thompsonowi.

Przewidywane kursy bukmacherskie:

Darren Till – 2.15
Stephen Thompson – 1.65

*****

Sierpem #60 – jak Rose Namajunas pokonała Joannę Jędrzejczyk?

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button