Doping w MMAPolskie MMAUFC

Daniel Omielańczuk wpadł na stosowaniu meldonium – zostaje na karcie walk UFC FN 91

Daniel Omielańczuk oblał kontrolę antydopingową, ale pozostaje na karcie walki gali UFC Fight Night 91, na której zmierzy się z Alexey’em Oleinikiem.

Organizacja UFC poinformowała na swojej stronie internetowej o tym, że Daniel Omielańczuk oblał test antydopingowy. W organizmie Polaka wykryto meldonium – popularny w Rosji i na wschodzie środek, który trafił na listę substancji zakazanych 1 stycznia 2016 roku.

Wokół meldonium toczą się dyskusje odnośnie jego właściwości, a wielu podważa w ogóle zasadność kwalifikowania go środka dopingującego.

Polski zawodnik nie został jednak zawieszony, ponieważ Międzynarodowa Agencja Antydopingowa (WADA) ustaliła w kwietniu nowe wytyczne na temat postępowania wobec zawodników, u których wykryto meldonium. Tym samym Polak pozostaje na karcie walk gali UFC Fight Nigh 91, gdzie zmierzy się z Alexey’em Oleinikiem.

Póki co zatem Omielańczuka ominą jakiekolwiek kary i zawieszenia. Jeśli jednak później w toku dalszych badań okazałoby się, że przyjął zabroniony środek po 1 stycznia 2016 roku, sprawa wróci.

Dzisiejszego dnia zdjęto też zawieszenie Islama Makhacheva, który kilka miesięcy temu również wpadł na stosowaniu meldonium.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button