Absolute Championship AkhmatAbsolute Championship BerkutAkhmatPolskie MMARosyjskie MMA

Daniel Omielańczuk vs. Tony Johnson Jr. o pas mistrzowski w walce wieczoru ACA 114

Daniel Omielańczuk stanie przed szansą sięgnięcia po pas mistrzowski kategorii ciężkiej, mierząc się z Tonym Johnsonem Juniorem na ACA 114.

Rywalem Daniela Omielańczuka (24-9-1) w walce wieczoru gali ACA 114, która odbędzie się 14 listopada w Łodzi, będzie Tony Johnson Jr. (13-5-1).

To jednak nie wszystko, bo organizatorzy ogłosili, iż na szali pojedynku znajdzie się pas mistrzowski kategorii ciężkiej, zwakowany przez dotychczasowego mistrza Mukhamada Vakhaeva.

Reprezentant WCA Fight Team wygrał pięć z dotychczasowych sześciu walk, jakie stoczył pod sztandarem ACA, jedynej porażki doznając w starciu z Alim Aliakbarim. Obecnie może pochwalić się serią czterech zwycięstw. W pokonanym polu zostawiał między innymi Denisa Smoldareva czy Evgenya Erokhina.
Mający na koncie występy pod sztandarem Bellatora – pokonał tam między innymi Alexandra Volkova – czy Fight Nights Tony Johnson Jr. stoczył w ACA trzy walki. W debiucie szybko udusił Denisa Smoldareva, by następnie zmierzyć się z ówczesnym mistrzem Evgenyem Goncharovem. Z powodu przypadkowego faulu Rosjanina walka zakończyła się jednak wynikiem no-contest. Przy drugim podejściu, zestawionym w sierpniu ubiegłego roku, Goncharov wygrał jednogłośną decyzją.

Obstawiaj wszystkie walki UFC na PZBUK i odbierz cashback 200 PLN

Jeszcze żaden polski zawodnik nie sięgnął po pas mistrzowski czeczeńskiej organizacji. Swoją szansę miał w 2018 roku Piotr Strus, ale zmuszony był wówczas uznać wyższość Alberta Duraeva. Natomiast niebawem w pojedynku mistrzowskim – także o pas 185 funtów – obejrzeć możemy Rafała Haratyka.

*****

Koszulki Lowking.pl dostępne w sprzedaży!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button