Absolute Championship BerkutPolskie MMA

Daniel Omielańczuk vs. Bobby Brents w planach na ACB 84

Starcie dwóch debiutantów – Daniela Omielańczuka z Bobbym Brentsem – jest rozważana na marcową galę ACB 84 w Baku.

Daniel Omielańczuk (19-8-1) jest przymierzany do pojedynku z Bobbym Brentsem (17-6) podczas zaplanowanej na 23 marca w Baku gali ACB 84. O toczących się rozmowach w sprawie pojedynku poinformowano w programie Klatka po Klatce.

Polski zawodnik nie był widziany w formule MMA od lipca zeszłego roku, gdy jeszcze pod banderą UFC przegrał jednogłośną decyzją sędziowską z Curtisem Blaydesem. Była to dla Omielańczuka trzecia z rzędu porażka, po której jego drogi z amerykańskim gigantem – dla którego w latach 2013-2017 stoczył dziewięć walk, cztery kończąc z tarczą – rozeszły się. W październiku zeszłego roku Daniel związał się z kickbokserską organizacją DSF, dla której jak dotychczas stoczył jedną walkę, wypunktowując Oliego Thompsona.

Z kolei 35-letni Amerykanin był ostatnio widziany w akcji w październiku 2016 roku, w swoim debiucie dla Bellatora przegrywając niejednogłośną decyzją z Chasem Gormleyem. Wcześniej natomiast toczył boje dla organizacji Shamrock FC, Cage Warriors oraz mniejszych, lokalnych. Spośród 17 zwycięstw, 8 odnosił przez nokauty, 5 przez poddania i 4 przez decyzje sędziowskie.

Poniżej przedostatnia walka Bobby’ego Brentsa, w której ubił Shane’a Granta.

*****

Lowkin’ Talkin’ MMA #11 – UFC Belem | Jędrzejczyk vs. Namajunas II

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button