Polskie MMA

Daniel Omielańczuk chce walki z „ulanym świniakiem” Denisem Załęckim: „Musi to być wyjaśnione”

Daniel Omielańczuk nie pozostawił najmniejszych wątpliwości – konflikt z Denisem Załęckim chce przenieść z przestrzeni medialnej do klatki, aby tam przedstawić chuliganowi swoje racje.
Może i należą do zupełnie innych światów – bo Daniel Omielańczuk to sportowiec z krwi i kości, a Denis Załęcki wyróżnia się w obszarze medialnym, chętnie zapędzając się w rewiry określane tu i ówdzie mianem patologicznych – ale nic nie wskazuje na to, aby ich konflikt prędko się skończył.

W najnowszym wywiadzie, jakiego udzielił portalowi MMA.pl, reprezentant WCA nie zostawił bowiem suchej nitki na chuliganie z Torunia.

Podczas niedawnej gali High League 6 w Katowicach Denis Załecki przegrał w kompromitującym stylu z Pawłem Tyburskim. Starcie odbywało się na zasadach bokserskich, ale Załęcki co i rusz próbował technik niemających nic wspólnego z szermierką na pięści. Gdy natomiast szala zwycięstwa zaczynała przechylać się na stronę reprezentanta Uniq Fight Club, zaatakował niedozwolonym frontalnym kopnięciem, po przestrzeleniu którego runął na deski, wijąc się z bólu. Przegrał przez dyskwalifikację.
Zapytany o występ Załęckiego, Omielańczuk nie zostawił na nim suchej nitki.

– Tam nie ma żadnej kontuzji nogi, tylko jest kontuzja, i to mocna, głowy – powiedział. – Zresztą mogę ci pokazać screeny od osób z jego miasta, które wysłały do mnie w wiadomości, że przykładowo w poniedziałek widziały go w Carrefourze i już pomykał normalnie. Do tego w jaki sposób samochód zaparkował, to też jest słabe.

– Uważam, że oszukuje ludzi, nie ma za grosz charakteru. Ktoś mu kiedyś wymyślił ksywę „Bad Boy” i ją sobie wziął do serca, ale niestety bad boyem nie jest. To, jak on się zachowuje…

– Też mam dużo kontuzji nóg, kolan tym bardziej. Łatwiej mi wymienić, co mam zdrowe w kolanie niż to, co mam popsute. Jeżeli wychodzę do walki, to nie okazuję tego, że mnie coś boli. Jego boli kolano, a potem kopie drugą nogą, a podpiera się tą kontuzjowaną. I skręca ją. Jeżeli mam kontuzję, to nie dam rady stać na tej nodze, a jeszcze kopać.

– To jest słabe. Wiedział, że przegra. Wystrzelał się. Było widać, jak wygląda. Ulany świniak, więc nie miał zdrowia. Więc co? Wolał udawać kontuzją lub być zdyskwalifikowanym niż przegrać przez nokaut z chłopakiem, który sam siebie nazywa „księżniczką”. To by była dla niego ujma straszna. Ale nic to nie zmieniło, bo nadal wygląda to bardzo słabo. Sam chciał boks, a potem zaczyna kopać. Uważam, że to jest słaby typ.Zapytany o potencjalne starcie z Denisem Załęckim, Daniel Omielańczuk postawił sprawę jasno.

– Czekam – powiedział. – On ma niby kontuzję. Ja mam kontuzje na dwóch kolanach. Żadna tajemnica. Możemy porównać nasze rezonanse, to mu się zrobi głupio. Naprawdę głupio.

– Jestem cały czas otwarty, bo uważam, że za dużo powiedział w stosunku do mnie rzeczy niefajnych i musi to być wyjaśnione. Są rzeczy, które trzeba wyjaśnić.

Daniel zapewnił, że formuła walki z Denisem – MMA, boks, kickboxing – nie robi mu żadnej różnicy.

Reprezentant WCA odniósł się natomiast z rezerwą do tematu potencjalnej walki z ojcem Denisa Załęckiego, Dawidem. Ten przegrał co prawda na High League 6 z Mateuszem Kubiszynem, ale pokazał się z dobrej strony.

– Ojciec broni całego honoru rodziny – powiedział Daniel. – Ojciec pokazuje się z bardzo fajnej strony w wywiadach. Pokazuje, że można się normalnie zachowywać przed walką, po walce. Tym bardziej pokazał wielki charakter w walce, bo to nie jest człowiek, który udaje zawodowca. Chłop ćwiczy dla siebie, mówi, że robi trzy razy w tygodniu kickboxing, a wychodzi do mistrza świata i walczy jak równy z równym. Nie wymięka, bije się trzy rundy.
– Ten człowiek ma charakter. Tylko, wiesz, walka z nim to nie jest dla mnie coś takiego emocjonującego, bo z nim nie mam żadnych zatargów. A co on ma? Za syna wychodzić i wyjaśniać wszystko? Całe życie ma pieścić syna? To już dorosły chłop. Musi go odciąć od cycka.

Daniel Omielańczuk był ostatnio widziany w akcji podczas gali KSW 79 w Libercu, gdzie miesiąc temu przegrał przez techniczny nokaut z Michałem Kitą. Wielu – łącznie z trenerami – wysyła go z powodu problemów zdrowotnych na emeryturę, ale Daniel przyznał, że decyzji w temacie jeszcze nie podjął. Z Denisem zresztą – jak zaznaczył – mógłby się bić nawet na wózku inwalidzkim.

Cała rozmowa poniżej.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie z 3X ZAKŁADEM BEZ RYZYKA – DO 100, 200 i 300 ZŁ

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button