UFC

Dana White wyklucza występy Shary Magomedova w Stanach Zjednoczonych – Michał Oleksiejczuk i Bo Nickal rzucają wyzwanie Dagestańczykowi

Głównodowodzący UFC Dana White zabrał głos na temat potencjalnych występów Sharabutdina Magomedova w Stanach Zjednoczonych.

Wyróżniający się specyficznym wyglądem – posiada bujne rude włosy, nie dowidzi na jedno oko i nie ma zęba na przedzie – Sharabutdin Magomedov odniósł w sobotę drugie zwycięstwo pod sztandarem UFC, nokautując w trzeciej rundzie Antonio Trocoliego.

W ramach gali UFC Fight Night w Rijadzie Shara Bullet powstrzymał zapaśnicze zapędy brazylijskiego debiutanta – z delikatną pomocą siatki w rundzie drugiej – rozbijając go w dystansie. W trzeciej rundzie znokautował wycieńczonego Trocoliego kopnięciami i ciosami.

Zapytany podczas konferencji prasowej po gali o występ Dagestańczyka, sternik UFC Dana White nie oszczędził komplementów ani zwycięzcy, ani pokonanemu.

– Dobrze dzisiaj wyglądał – powiedział amerykański promotor o Magomedovie. – Nie można mu niczego ujmować.

– Trocoli przyjechał tu w ostatniej chwili i wziął tę walkę. Kawał zawodnika. Nie znalazł się na bonusowej liście, ale porządnie o niego zadbamy za to, że podjął wyzwanie, pokazał serce. Przyjął bomby, srogie niskie kopnięcia i walczył jak prawdziwy rzeźnik. Bardzo to doceniamy i bardzo go szanujemy.

– Shara wyglądał świetnie. Miał gościa, który wszedł na zastępstwo, wysokiego, z dobrym zasięgiem, groźnego w parterze. Walczył tak, jak powinien. Okopał mu nogi, trzymał się planu na walkę, porozbijał go ciosami, a gdy zobaczył, że gość ma problemy, poszedł po skończenie. Nie dało się tego rozegrać lepiej.

Po walce pełną gotowość na konfrontację z Sharabutdinem Magomedovem wyrazili Michał Oleksiejczuk – ponownie – oraz Bo Nickal.

Czy takie zestawienia interesują Danę White’a? Tego nie wiadomo. Wiadomo natomiast, że nawet gdyby do nich doszło, to nie wydarzy się to na terenie Stanów Zjednoczonych. Zapytany bowiem, czy Shara Bullet może walczyć w Ameryce, szef UFC większych wątpliwości nie pozostawił.

– Czy może? – powiedział. – Prawdopodobnie nie może. Będziemy go trzymać tutaj.

Kilka lat temu Sharabutdin Magomedov doznał poważnego urazu prawego oka. Przeszedł łącznie osiem operacji. Co prawda powtarza, że „trochę” na nie widzi, ale wieść gminna niesie, że jednak rozmija się z prawdą.

Pokonując Trocoliego, 30-letni Dagestańczyk wyśrubował swój bilans do 13-0, odnosząc drugą wiktorię pod sztandarem UFC. W debiucie pokonał na punkty Bruno Silvę.

Wszystkie walki UFC można obstawiać w Fortunie z 3X ZAKŁADEM BEZ RYZYKA – KAŻDY DO 100 ZŁ

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button