UFC

Dana White odpowiada na krytykę, broni zestawienia Nate’a Diaza z Khamzatem Chimaevem

Szefujący UFC Dana White zabrał głos na temat walki wieczoru wrześniowej gali UFC 279 pomiędzy Natem Diazem i Khamzatem Chimaevem.
Zestawienie pojedynku Nate’a Diaza z Khamzatem Chimaevem, który uświetni wrześniową galę UFC 279 w Las Vegas, odbiło się szerokim echem na światowej scenie MMA. Dominowały jednak głosy krytyczne, poddające w wątpliwość sens walki. Gremialnie uznano, że starcie to służyć ma jedynie wypromowaniu Czeczena na niedomagającym już sportowo ale nadal rozpoznawalnym Amerykaninie.

Sternik UFC Dana White stanął jednak w obronie walki.
– To oczywiście starcie, które fani chcą obejrzeć – powiedział w rozmowie z Yahoo! Sports. – Od czasu gdy ogłosiliśmy walkę, mój telefon płonie. Wszystko na moim Instagramie jest o tej walce.

– To dobre zestawienie, ludzie są podekscytowani. Oczywiście Nate to wielka gwiazda, ale to samo można powiedzieć o Khamzacie. Nie wiem, czy byłeś na jego ostatniej walce (na UFC 273), ale gdy zmierzał do oktagonu, na trybunach było szaleństwo. To wielka gwiazda.

– W tym sporcie chodzi o odpowiednie zestawienia, a to mnóstwo ludzi chciało obejrzeć. Nie ma znaczenia, czy Nate ma długą serię zwycięstw, czy jej nie ma – chodzi o to, że jest to gość, który wychodzi i się bije. Wiadomo, czego się po nim spodziewać. Jest trochę jak Arturo Gatti teraz.

Pojedynek z czeczeńskim Wilkiem będzie dla Nate’a Diaza ostatnim w obowiązującym kontrakcie z UFC. Stocktończyk od wielu lat – a od kilku miesięcy bardzo intensywnie – dąży do rozstania z organizacją.

Dana White wcale jednak nie wyklucza, że uda się wypracować porozumienie w sprawie nowej umowy.– Nate usiadł u mnie w biurze i powiedziałem mu, żeby robił, co zechce – stwierdził Dana. – Nie powiedziałbym, żeby zestawienie tej walki było trudne.

– Nasza robota polega tutaj na zestawianiu walk. 23 lipca, 30 lipca, 6 sierpnia, 20 sierpnia, 3 września, 10 września. Chodzi tylko, aby dopasować odpowiedni termin, który będzie miał najwięcej sensu.

– A nie zapominajmy, że Khamzat ma za sobą prawdziwą wojnę, szaloną walkę. To była jatka i też potrzebował trochę czasu.
– Nie było tutaj żadnego dużego problemu przy zestawianiu tej walki. Bardziej chodziło o odpowiedni termin. Cieszę się, że doszliśmy do porozumienia, bo to będzie szalony pojedynek.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 600 PLN

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button