Doping w MMAUFC

Dana White o wpadce dopingowej Jona Jonesa: „To może być koniec jego kariery”

Dana White zabrał głos na temat drugiej oblanej kontroli antydopingowej przez aktualnego jeszcze mistrza kategorii półciężkiej Jona Jonesa.

Sternik UFC Dana White nie ukrywał swojego zaskoczenia i ogromnego rozczarowania pozytywnym wynikiem kontroli antydopingowej, której poddano Jona Jonesa po ważeniu przed galą UFC 214, gdzie znokautował Daniela Cormiera, odzyskując pas mistrzowski kategorii półciężkiej.

Po gali DWCS White spotkał się z dziennikarzami, na gorąco komentując wpadkę dopingową Jonesa.

To niewiarygodne.

– powiedział o swojej reakcji White.

Jestem pewien, że czuję to samo, co czuliście wy, gdy o tym usłyszeliście.

Jeśli potwierdzą się doniesienia TMZ, wedle których substancją wykrytą w organizmie Jonesa był turinabol, wówczas Amerykanina – jako zawodnika, który w przeszłości był już karany za naruszenie Polityki Antydopingowej UFC – mogą czekać trzy lub cztery lata zawieszenia.

Jeśli dostanie 2 albo 3 lata, to może być koniec jego kariery, więc jeśli mowa o jego dziedzictwie, to prawdopodobnie koniec jego kariery.

– ocenił White, zaprzeczając, jakoby Jones już teraz został pozbawiony pasa mistrzowskiego.

Musi najpierw przejść przez całą procedurę z Amerykańską Agencją Antydopingową i Stanową Komisją Sportową w Newadzie. I potem zobaczymy.

Jeśli o mnie chodzi, to Cormier będzie mistrzem (jeśli Jones zostanie zawieszony przez USADA). Jedynym rywalem, z którym kiedykolwiek przegrał, jest Jon Jones. Był mistrzem. Będzie mistrzem, jeśli nie będzie nim Jones.

Obecny także na spotkaniu z dziennikarzami Jeff Novitzky, który zajmuje się sprawami antydopingu w UFC, nie był w stanie określić, kiedy poznamy szczegóły kontroli Jonesa oraz ewentualny wymiar kary.

*****

Daniel Cormier reaguje na wpadkę dopingową Jona Jonesa

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button