UFC

Dana White o pasie mistrzowskim Conora McGregora: „Nie może tak być, to nie fair wobec dywizji”

Głównodowodzący UFC Dana White zapowiedział pozbawienie pasa mistrzowskiego kategorii lekkiej Conora McGregora, jeśli ten zdecyduje się na powrót dopiero we wrześniu.

Sytuacja w nafaszerowanej gigantami w czołówce kategorii lekkiej powoli się wyjaśnia, choć póki co brak oficjalnych informacji ze strony UFC. Tym niemniej pojawia się coraz więcej przesłanek wskazujących na to, że Tony Ferguson i Khabib Nurmagomedov powalczą o właściwy pas mistrzowski, który zostanie odebrany niegarnącemu się do powrotu Conorowi McGregorowi.
Nie dość bowiem, że już wczoraj pojawiły się doniesienia o zestawieniu Fergusona z Nurmagomedovem na kwietniową galę UFC 223 w Brooklynie, to po gali UFC Fight Night 124 w St. Louis głos w temacie zabrał sternik organizacji Dana White, stawiając sprawę jasno.

Nie ma żadnych wątpliwości, że Khabib musi walczyć (o pas), ale nie zapominajmy, że Khabib nie zrobił wagi w swojej ostatniej walce z Tonym Fergusonem, co naprawdę rozwaliło wszystkie plany. Jednak wrócił, wyglądał niesamowicie, zrobił z łatwością wagę jeszcze w tygodniu walki.

Conor powiedział, że myśli o powrocie we wrześniu. Jeśli wróci we wrześniu, to będą prawie dwa lata (od poprzedniej walki). Tak nie może być. To niesprawiedliwe wobec wszystkich innych.

– powiedział w studio FOX.

Uwielbiam Conora, szanuję Conora, kocham wszystko, co zrobił dla tej firmy. Wszyscy to wiedzą, bo powtarzam to cały czas. Pas musi jednak być w ruchu. Robimy więc walkę Khabiba z Tonym, pracujemy nad nią. Gdy i jeśli Conor powróci, dostanie walkę o pas.

Dopytany, czy oznacza to pozbawienia Irlandczyka pasa, odparł:

Absolutnie.

W bardzo podobnym tonie wypowiedział się też za kulisami gali w St. Louis, o czym doniósł portal MMAJunkie.com.

Chcę, żeby Conor wrócił do treningów i bronił swojego pasa.

– powiedział White.

Nie zdecydowaliśmy jeszcze o dacie jego powrotu, ale jeśli Conor nadal chce walczyć, to dopniemy umowę, bo zawsze dopinam umowę z Conorem. Wiecie, jaki jest Conor. Conor chce robić swoje rzeczy w swoim czasie. I w porządku. Zawsze powtarzałem, że bardzo szanuję dzieciaka za wszystko, czego dokonał i co nam dał, ale jeśli nie jest gotowy do walki, to pas… Myślę, że chce wrócić we wrześniu. To będą prawie dwa lata i to po prostu nie fair wobec reszty gości w dywizji. Pozwólmy tym gościom walczyć i jeśli Conor zdecyduje się wrócić, wtedy będzie pierwszy w kolejce do pasa.

*****

Lowkin’ Talkin’ MMA #8 na żywo od 21:00 – UFC FN 124 + bieżące wydarzenia

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button