UFC

Dana White „ma nadzieję”, że do walki Conora McGregora z Michaelem Chandlerem dojdzie jesienią

Głównodowodzący UFC Dana White zaprzeczył, jakoby do walki Conora McGregora z Michaelem Chandlerem miało dojść w czerwcu tego roku.
Kilka tygodni temu wydawało się, że Michael Chandler już był w ogródku, już witał się z gąskąConor McGregor obwieścił bowiem, że 29 czerwca dojdzie do ich walki, tak bardzo wyczekiwanej przez Amerykanina. Okazuje się jednak, że radość Irona była przedwczesna.

Gdy na początku zeszłego roku McGregor i Chandler wzięli udział w reality show The Ultimate Fighter, stając do rywalizacji trenerskiej, wydawało się, że skrzyżują rękawice w oktagonie po zakończeniu emisji programu – tj. mniej więcej w połowie roku. Tak się jednak nie stało. Irlandczyk wojował z Amerykańską Agencją Antydopingową, która opóźniała jego powrót, trzymając się nieprzejednanie ustalonych reguł gry.
Spekulowano, że w konsekwencji do walki może dojść w grudniu. Później przesunięto ten medialny termin na styczeń 2024, a następnie na jubileuszową galę UFC 300 w kwietniu.

W międzyczasie Conor McGregor obwieścił, że ostatecznie za łby weźmie się z Michaelem Chandlerem przy okazji wieńczącej International Fight Week gali w czerwcu. Amerykaninowi kamień spadł z serca, ale – jak się okazuj – przedwcześnie.

Nie dość bowiem, że Dana White nigdy wskazanego przez Irlandczyka terminu nie potwierdził, wysyłając nawet nieśmiałe medialny sygnały wskazujące na to, że Notorious rozminął się z rzeczywistością, to teraz otwartym już tekstem zaprzeczył, aby do irlandzko-amerykańskiego boju doszło w czerwcu.

Goszcząc w The Pat McAfee Show, sternik UFC został przyciśnięty do muru i zapytany wprost, czy miał rację McGregor, zapowiadając walkę z Chandlerem na koniec.– W końcu dojdzie do tej walki – powiedział lakonicznie White. – Miejmy nadzieję, że w tym roku. Nie ma daty. Mam nadzieję na jesień. Miejmy nadzieję, że uda się to zrobić jesienią.

Obchodzący za dwa miesiące 38. urodziny Michael Chandler nie był widziany w akcji od listopada 2022 roku, gdy przegrał przez poddanie z Dustinem Poirierem. Czy wytrzyma jeszcze około pół roku – co oznaczać będzie 2-letnią przerwę w karierze! – czekając na niepewne nadal, co sugerują wypowiedzi White’a, zestawienie z McGregorem?

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie z 3X ZAKŁADEM BEZ RYZYKA – KAŻDY DO 100 ZŁ

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button