Dana White chce walki Nate Diaz vs. Khamzat Chimaev! Jest reakcja stocktończyka!

Nate Diaz nie pozostawił najmniejszych wątpliwości, jak zapatruje się na potencjalne zestawienie z Khamzatem Chimaevem.
Pytany zarówno przed arabską galą UFC 267, jak i po niej o potencjalne zestawienie Khamzata Chimaeva z Natem Diazem, sternik amerykańskiego giganta Dana White udzielał dyplomatycznych odpowiedzi, niczego nie wykluczając, ale i niczego nie potwierdzając.
Jednak w wywiadach, jakich w ostatnich dniach udzielił TMZ Sports i Yahoo! Sports, niemogący nachwalić się Czeczena amerykański promotor wyłożył karty na stół.

– Będziemy rozmawiać z Natem na temat tej walki – przyznał. – Na sto procent (jestem zainteresowany w tym zestawieniu).

Khamzat Chimaev zdemolował w Abu Zabi Jinglianga Li. Nie inkasując ani jednego ciosu – łącznie w dotychczasowej karierze w oktagonie UFC otrzymał tylko jedno znaczące uderzenie – rozmontował Chińczyka zapaśniczo, ubił i udusił zza pleców.

Czeczen wyśrubował w ten sposób swój nieskazitelny bilans w UFC do 4-0, wszystkie zwycięstwa odnosząc przed czasem. Jak zdradził White, Chimaev ustanowił też kilka rekordów oglądalności w mediach społecznościowych. Mieszanka ta fantastycznych występów sportowych oraz gigantycznej popularności czyni już teraz z Wilka jedną z największych gwiazd organizacji.Do potyczki z Czeczenem garnie się co prawda Neil Magny – Amerykanin wyraził pełną gotowość na walkę w grudniu – ale wygląda na to, że Dana White starciem takim zainteresowany nie jest. Poza Natem Diazem szef UFC w charakterze potencjalnego rywala dla Khamzata Chimaeva wskazał też Gilberta Burnsa.

W kontrakcie z UFC Nate’owi Diazowi została jeszcze tylko jednak walka. Młodszy ze stocktońskich braci w ostatnich tygodniach wyrażał zainteresowanie walką z Vicente Luque oraz Tonym Fergusonem, ale Dana White podchodził do tych zestawień z rezerwą.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 600 PLN

Jak natomiast na potencjalne starcie z czeczeńskim Wilkiem zapatruje się Nate Diaz? Otóż, z rezerwą. Delikatnie rzecz ujmując!

Stocktończyk nie pozostawił co do tego najmniejszych wątpliwości, publikując na Instagram Stories poniższe nagranie.
Czy natomiast Dana White i spółka zdołają przekonać młodszego ze stocktońskich braci do zmiany zdania? O tym przekonamy się niebawem. Wydaje się natomiast, że Khamzat Chimaev jeszcze w tym roku stanie ponownie w oktagonie UFC.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 600 PLN

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Bartłomiej Stachura | Twórca Lowkinga i człowiek odpowiedzialny za każdy element funkcjonowania portalu. Voldemort. Maniak analiz technicznych i felietonów, często cierpi na słowotok. W przerwach od MMA mąż i ojciec.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply