KSWPolskie MMAUFC

„Dana już nie czuje jakiegoś dużego biznesu, jaki może zrobić na tych paniach” – rewanż Jędrzejczyk vs. Kowalkiewicz w KSW?

Martin Lewandowski zaznaczył, że potencjalny rewanż Joanny Jędrzejczyk z Karoliną Kowalkiewicz w KSW to melodia przyszłości, ale… poczyniono pewne ustalenia.
Była mistrzyni wagi słomkowej UFC Joanna Jędrzejczyk i była pretendentka do złota UFC i mistrzyni KSW Karolina Kowalkiewicz niedawno przejęły stery w niewieściej sekcji Stowarzyszenia MMA Polska, założonego przez Martina Lewandowskiego.

Zasilenie szeregów Stowarzyszenia przez obie zawodniczki wywołało spekulacje na temat potencjalnego ich rewanżu – ale już pod sztandarem KSW. I właśnie o taki scenariusz wspomnianego Martina Lewandowskiego zapytał w najnowszym wywiadzie Artur Mazur z WP Sportowe Fakty.
– Takim elementem, który nie chcę powiedzieć, że „stempluje”, ale… – zaczął polski promotor. – W Stowarzyszeniu MMA Polska powstała sekcja żeńska i właśnie wspomniane przez ciebie panie są głównymi liderkami, twarzami tej sekcji. Nie wzięło się to stąd, że miałem fajne zdjęcie z Instagrama i wkleiłem, tylko to wymagało szeregu ustaleń i obustronnych deklaracji.

– Oczywiście rozmawialiśmy o jakimś ewentualnym powrocie do KSW, ale… To jest jakaś historia, panie są związane z UFC, mają jakieś zapisy, o których, szczerze mówiąc, nie wiem. Mogę się domyślać. Widziałem coś, słyszałem coś, więc jakoś to sobie składam, ale dopóki z ich strony nie będzie zielonego światła, to możemy sobie marzyć, myśleć, tworzyć historie.

– Ale jeżeli pytasz mnie oficjalnie, to bardzo chętnie zobaczyłbym rewanż naszych znakomitych kobiet.

Jędrzejczyk i Kowalkiewicz skrzyżowały rękawice w 2016 roku w ramach nowojorskiej gali UFC 205. Zasiadająca wówczas na tronie wagi słomkowej olsztynianka wygrała jednogłośną decyzją sędziowską.W temacie potencjalnego rewanżu nad Wisłą w klatce KSW Martin Lewandowski zaznaczył, że karty rozdaje w tej chwili Dana White, ale zapytany, czy to realny scenariusz, nie zawahał się.

– Tak – powiedział. – Z tego, co się – jak mi się wydaje – dobrze orientuję, to panie raczej kończą współpracę. Pytanie, jakie są tam zapisy? Ile mają okresu karencji, gdzie nie mogą walczyć w MMA, bo pewnie w innej formule mogłoby dojść do jakiejś konfrontacji. Ale ja czekam, żeby panie mogły zawalczyć w MMA na KSW.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 600 PLN

– Miałem dwa razy okazję rozmawiać z Daną Whitem. I to nie jest facet, który jeżeli nie czuje – a myślę, że tu już on nie czuje jakiegoś dużego biznesu, jaki jeszcze może zrobić na tych paniach – nie wiem, czy to będzie jakaś taka chęć uprzykrzenia nam życia. Bo to tylko i wyłącznie mogłoby pójść w tę stronę, czyli nie tam jakiegoś aktywa KSW, przez które KSW mogłoby się bardziej umacniać i wzbogacać.

– Powiem więc szczerze, że jeżeli rzeczywiście – i z tego, co słyszę i czytam komentarze przeróżne, i wypowiedzi pań – to raczej już są na takim rozstaju. Taką platformą na fajną, sportową emeryturę to dla polskich kibiców nie ma chyba lepszego miejsca niż klatka KSW.
Nie jest żadnym sekretem, że Joanna Jędrzejczyk, która przegrała cztery z ostatnich sześciu walk, ostatnimi czasy nie jest w stanie dojść do porozumienia z UFC. Była mistrzyni nie ukrywa, że sprawa w dużej mierze rozbija się o pieniądze. Wierzy, że zasługuje na większy kawałek tortu. Natomiast Jędrzejczyk zapowiedziała też, że w styczniu wylatuje do American Top Team, aby tam szlifować formę przed powrotem do oktagonu w okolicach marca lub kwietnia.

Karolina Kowalkiewicz ma za sobą czarną serię aż pięciu porażek. Jej mąż i trener Łukasz Zaborowski po ostatniej stwierdził natomiast, że otrzymał zapewnienie ze strony UFC, że drzwi oktagonu pozostają dla łodzianki cały czas otwarte.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 600 PLN

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Powiązane artykuły

Komentarze: 6

  1. Ale jak to tak brać Karolinę po 5 porażkach z rzędu? Czy czasem 3 porażki Omielańczuka w UFC nie skreśliły go w oczach włodarzy?

    Gdzie Omielańczuk przez ostatnich parę lat robiłby całe Heavy Weight w KSW :P

    Z Jędrzejczyk nie wydaje mi się to realne. Joanna wciąż ma potencjał na zrobienie mocnych walk w UFC. No chyba, że fatycznie żąda uparcie tylko walk o pas i Dana stracił do niej cierpliwość;)
    Mimo wszystko być w dobrej formie w UFC, nieźle stać medialnie i wracać do KSW, gdzie na dobrą sprawę nawet dywizji kobiet praktycznie nie ma…?

  2. Dla Jędrzejczyk KSW to jakby taki Borek wrócił mieszkać do Dębicy. Abstrahując od tego, że to zestawienie missmatch totalny, bo Kowalkiewicz równiejszą walkę to może dać z koleżanką Owczarz. Generalnie nie widzę totalnie sensu oglądać takiego pojedynku. Dla Aśki rewanż z Zhang albo pas i życie jako ambasadorka żeńskiego MMA.

Dodaj komentarz

Back to top button