Absolute Championship BerkutPolskie MMA

Damian Szmigielski nokautuje na ACB 49!

Czołowy polski koguci Damian Szmigielski dopisał do swojego rekordu ósme zwycięstwo, na gali ACB 49 ubijając Evgeniy’a Lazukova.

Damian Szmigielski (8-1) odniósł w Rostowie nad Donem na gali Absolute Championship Berkut 49: The Rostov Sich cenne zwycięstwo nad Evgeniy’em Lazukovem (10-3), ubijając Rosjanina w pierwszej rundzie.

W pierwszej minucie Lazukov prezentował się lepiej w stójce, trafiając naszego zawodnika krótkimi seriami i pojedynczymi uderzeniami, choć i agresywniej walczący Szmigielski przedarł się przez jego defensywę kilkukrotnie. Rosjanin przeniósł następnie walkę na minutę pod siatkę, tam wciskając Szmigielskiego do ogrodzenia. Gdy obaj wrócili na nogi, Polak atakował zdecydowanie agresywniej, raz za razem zamykając wyraźnie już zmęczonego Lazukova pod siatką. W końcu powalił go na deski kombinacją kopnięcia i prawego. Sędzia błyskawicznie zareagował, uniemożliwiając Polakowi zadanie kolejnych ciosów. Lazukov co prawda chwilę potem zapiął balachę, ale było to już wyłącznie wynikiem interwencji sędziego.