High LeagueKSWPolskie MMA

Damian Janikowski potwierdza! Za walkę na High League zarobił największe pieniądze w karierze!

Damian Janikowski przyznał, że jeszcze nigdy za pojedynczą walkę nie zarobił więcej niż za tę z Mateuszem Kubiszynem na High League 5.
W minioną sobotę brązowy medalista olimpijski w zapasach w stylu klasycznym Damian Janikowski stoczył pierwszy zawodowy pojedynek poza sztandarem KSW. W ramach łódzkiej gali High League 5 wrocławianin skrzyżował rękawice z Mateuszem Kubiszynem – w formule MMA, choć z 3-minutowymi rundami.

Pomimo iż Don Diego zanotował kilka celnych uderzeń, to w ogólnym rozrachunku Damian Janikowski szczególnie się nie napocił, dominując rywala pod kątem zapaśniczym i parterowym. Wygrał jednogłośną decyzją sędziowską.
Okazało się natomiast, że bitewny tenże spacerek był najintratniejszym w karierze olimpijczyka. W rozmowie z dziennikarzem Andrzejem Kostyrą z Super Expressu Damian Janikowski potwierdził bowiem, że za pojedynek na High League dostał największą gażę w karierze.

– Tak, dostałem póki co ze wszystkich moich walk jednorazowo najwyższe wynagrodzenie – przyznał. – Aczkolwiek jest ono bardzo porównywalne do tego, jak płaciła mi Federacja KSW.

– Jestem bardzo zadowolony z tego, jakie pieniądze dostaję w KSW, jakie dostałem tutaj w High League. Jak mówię, to są porównywalne pieniądze. Mówię, troszeczkę wyższe z racji tego, że – jak to się mówi – freaki więcej zarabiają. Jestem zadowolony.

– Jak mówię, Federacja KSW też bardzo dobrze o mnie dba, tak że wszystko wyszło na dobre. Jak mówię, święta, prezenty…

Damian Janikowski nie jest oczywiście ani pierwszym, ani z pewnością ostatnim zawodnikiem z krwi i kości, który spróbował startów w cudacznych organizacjach. Wcześniej swojego szczęścia w takowych spróbowali między innymi Marcin Wrzosek, Borys Mańkowski, Norman Parke czy niedawno Artur Szpilka.

Wrocławianin przyznał, że nie dziwi go taki trend.

– Przede wszystkim na pewno to nie są tak mocne wyzwania jak w walkach zawodowych – powiedział. – Można sobie troszeczkę żonglować kategorią wagową, można się umówić.– Wiadomo, taką ważną rzeczą, pierwszorzędną albo drugorzędną są pieniądze. Popularność (gal) jest tak duża, sprzedaż biletów, PPV jest tak wysoka, że włodarze są w stanie zapłacić dużo większe pieniądze niż mniejsze federacje w Polsce czy w Europie.

Damian Janikowski przyznał, że współpraca z High League wyglądała wzorowo. Nie wyklucza, że kiedyś powróci pod sztandar organizacji – z zastrzeżeniem, że wyłącznie na konfrontację z prawdziwym sportowcem – ale podkreśla, że jest przede wszystkim zawodnikiem KSW i tam właśnie stoczy swój najbliższy pojedynek. Kiedy to nastąpi?
– Mam nadzieję, że dosyć szybko – powiedział Damian. – Luty, marzec. Strzelam, że będzie to marzec. Jestem po wrześniowej, a teraz po grudniowej walce, troszeczkę chciałbym się podleczyć, podreperować i od nowego roku wejść już w mocne przygotowania, żeby prawdopodobnie stoczyć rewanżowy pojedynek z Breesem. Aczkolwiek zobaczymy, jakie plany ma Federacja. Na pewno jest to pierwszy kwartał nowego roku.

Cała rozmowa poniżej.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 600 PLN

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button