Damian Janikowski podpisuje kontrakt z KSW, debiut w 2017

Utytułowany polski zapaśnik Damian Janikowski podpisał kontrakt z Konfrontacją Sztuk Walki, celując w debiut w 2017 roku.

Brązowy medalista Igrzysk Olimpijskim w Londynie w 2012 roku w zapasach w stylu klasycznych oraz wielokrotny medalista Mistrzostw Polski, Europy i świata Damian Janikowski związał się z kontraktem z KSW – poinformowano na Twitterze polskiej organizacji.

Wcześniej w programie Puncher 27-letni Janikowski zapowiedział, że podjął decyzję o rozstaniu się z wojskiem i przeprowadzce do Warszawy, by przygotować się do swojego zawodowego debiutu, który spodziewany jest pod koniec 2017 roku.

Jestem nowym zawodnikiem KSW.

– powiedział Janikowski w Puncherze.

Mam nadzieję, że uda mi się pozyskać sponsorów, na pewno zachęcam do współpracy. Menadżerowie też na pewno się znajdą i będą bardzo dobrze pracować. Najważniejsze będzie jednak to, żebym dawał dobre walki, wygrywał je i żeby mnie nie wynosili z klatki KSW.

Mam nadzieję, że wejdę w tę federację z hukiem i z roku na rok będę chciał wygrywać kolejne walki. A jeśli będę wygrywał, to na polskiej scenie MMA pojawi się nowe supernazwisko w wadze średniej.

Poniżej walka amatorska w wykonaniu Janikowskiego z 2010 roku.

Bartłomiej Stachura | Twórca Lowkinga i człowiek odpowiedzialny za każdy element funkcjonowania portalu. Voldemort. Maniak analiz technicznych i felietonów, często cierpi na słowotok. W przerwach od MMA mąż i ojciec.

1 Comment

  1. Pingback: GRIP NEWS - Damian Janikowski podpisuje kontrakt z KSW, debiut w 2017

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply