KSWPolskie MMA

Damian Janikowski? Hector Lombard? Michał Materla zabiera głos!

Był mistrz kategorii średniej KSW Michał Materla wypowiedział się na temat potencjalnych pojedynków z Damianem Janikowskim i Hectorem Lombardem.

Od czasu ekspresowej demolki, jaką podczas gali KSW 43 we Wrocławiu Damian Janikowski zafundował Yannickowi Bahatiemu, odnosząc trzecie z rzędu zwycięstwo, w mediach regularnie grany jest temat jego potencjalnej konfrontacji z byłym mistrzem kategorii średniej polskiego giganta i jedną z ikon polskiego MMA Michałem Materlą.

Szczeciński Berserker póki co nie zabierał głosu w temacie, ale do czasu – podczas dzisiejszej konferencji prasowej przed czerwcową galą KSW 44 w Ergo Arenie, gdzie powróci do akcji, zapytany go właśnie o potencjalne starcie z Damianem Janikowskim.

Myślę, że z czasem to będzie naturalna kolej rzeczy. Jesteśmy w tej samej wadze i Damian udowadnia to, że rozwija się bardzo fajnie i bardzo szybko.

– powiedział Materla.

Jeżeli on stwierdzi, jego trenerzy, że jest gotowy, to ja też przyjmę taką walkę. Wiadomo, on jest młodym zawodnikiem, młodszym ode mnie, jest utytułowanym zapaśnikiem. Z przyjemnością oglądam go, jak się rozwija w tym MMA. Będzie to dla mnie przyjemność, aby sprawdzić go, czy już zrobił na tyle postępy, żebyśmy się zmierzyli, żeby stawić mi czoła.
Innym potencjalnym rywalem dla szczecinianina może być były dominator 185 funtów Bellatora, a od kilku lat bijący się dla UFC Hector Lombard. Kontrakt Kubańczyka z Amerykanami najprawdopodobniej dobiegł końca, ale przegrał aż pięć ostatnich potyczek, po ostatniej – kontrowersyjnej – wyrażając chęć kontynuacji przygody z UFC.

Myślę, że na tę chwilę jego sytuacja nie jest jeszcze na tyle klarowna, żeby można było coś spekulować odnośnie tej walki.

– powiedział Materla o potencjalnym pojedynku z Lombardem.

Przegrał co prawda ostatnią walkę w UFC przez dyskwalifikację, ale jednak wydaje mi się, że to było nie z jego winy tylko z winy sędziego. Czy on już na dzień dzisiejszy jest wolnym strzelcem, to nie wiem. Jeżeli jednak kiedyś faktycznie zostanie zakontraktowany w KSW, to oczywiście z przyjemnością złożę podpis na kontrakcie.

Video za portalem MyMMA.pl.

*****

Lowkin’ Talkin’ #19 – UFC FN 128 | Aktualności

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button