Polskie MMAUFC

Damian Grabowski zwolniony z UFC

Damian Grabowski nie jest już zawodnikiem UFC – po trzech porażkach amerykański gigant rozwiązał kontrakt z polskim ciężkim.

Przygoda Damiana Grabowskiego (20-5) z UFC dobiegła końca, o czym zawodnik poinformował w rozmowie z portalem MMANews.pl.

Nie jestem już zawodnikiem UFC. Organizatorzy już jakiś czas temu napisali mi, że skorzystali z przysługującego im w umowie prawa do przedwczesnego zwolnienia mnie z kontraktu.
Polski Pitbull stoczył pod banderą amerykańskiego giganta trzy walki, wszystkie kończąc na tarczy. W debiucie w nieco ponad dwie minuty został znokautowany przez Derricka Lewisa, by następnie w ledwie 14 sekund paść pod uderzeniami Anthony’ego Hamiltona. Później zestawiano mu trzykrotnie pojedynki, z których żaden nie doszedł jednak do skutku – z Viktorem Pestą i dwukrotnie z Christianem Colombo. Ostatecznie po raz trzeci do oktagonu zawitał podczas lipcowej gali UFC on FOX 25, przegrywając jednogłośną decyzją z Chasem Shermanem.

Przed przygodą z UFC 37-letni dziś Grabowski walczył dla rosyjskiej organizacji M-1 Global, gdzie zdobył nawet pas mistrzowski kategorii ciężkiej.

Póki co nie wiadomo nic o dalszych planach zawodnika z Opola.

*****

Analizy KSW 40 – Mateusz Gamrot vs. Norman Parke II

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button