Polskie MMAUFC

Damian Grabowski przegrywa z Chasem Shermanem

Wszystko wskazuje na to, że przygoda Damiana Grabowskiego z UFC dobiegła końca – Polak przegrał trzecią z rzędu walkę, tym razem ulegając Chase’owi Shermanowi.

Damian Grabowski (20-5) przegrał jednogłośną decyzją z Chasem Shermanem (11-3) podczas gali UFC on FOX 25 w Long Island.

Grabowski trafił na otwarcie lewym sierpem, ale potem otrzymał kontrę. Obaj zawodnicy próbowali rozczytać się w stójce. Sherman trafił jabem, potem dołożył sierpa. Grabowski przestrzelił prawym cepem, blokując potem wysokie kopnięcie. Po minucie Polak spróbował obalenia, ale zostało ono szybko wybronione i obaj kontynuowali szermierkę na pięści i kopnięcia. Amerykanin był agresorem, wywierał presję. Trafił lowkingiem. Chwilę potem dołożył soczystego krosa. Polak trafił na korpus, ale chwilę potem znów zainkasował lowkinga. Damian zdzielił Chase’a mocnym prawym, ale chwilę potem przyjął mocne kolano na głowę. Sherman zaczał regularnie okopywać wykroczną nogę polskiego zawodnika. Minęły trzy minuty. Polak trafił prawym, ale zainkasował 2-uderzeniową kontrę. Nasz zawodnik ponownie spróbował przenieść walkę do parteru, ale ponownie Sherman nie miał problemów z wybronieniem obalenia. Polak zmienił na chwilę pozycję na odwrotną, bo znów zainkasował mocnego lowa. Nasz zawodnik trafił obszernym prawym, ale Chase nawet się nie zachwiał, odpowiadając kolejnym lowkingiem. Chwilę potem Amerykanin dołożył kolejne niskie kopnięcia – tak mocne, że Grabowski aż zawył z bólu. Sherman zamknął Polaka na siatce, tam ostrzeliwując go ciosami i lowkingami, ale nasz zawodnik przetrwał do końca pierwszej rundy.

Do drugiej odsłony Damian wyszedł z odwrotnej pozycji, szybko trafiając mocnym sierpem. Sherman odwzajemnił się kolejnym lowkingiem i nasz zawodnik wrócił do klasycznego ustawienia. Polak trafił podwójnym jabem, ale Sherman znów zaczął okrutnie okopywać jego wykroczną nogę, zmuszając naszego zawodnika do czasowej zmiany pozycji. Sherman trafił soczystym jabem. Polak próbował obszernego prawego zamachowego, ale Amerykanin nie miał problemów z unikaniem tego rodzaju ataków. Damian dosięgnął szczęki rywala ładnym krosem po zamarkowaniu jaba, ale zainkasował kontrę sierpem. Minęła połowa drugiej rundy. Sherman ponownie ostrzelał nogi polskiego zawodnika, ten odpowiedział ładnym podbródkowym. Grabowski spróbował skrócić dystans, ale bez powodzenia. Chase trafił serią, ale chwilę potem zainkasował ładnego krosa. Grabowski znów trafił podbródkowymi w zwarciu, ale potem Sherman podkręcił tempo, odpowiadając serią uderzeń. Polak znalazł się na siatce, opędzając się od rywala obszernymi sierpami. Część z nich doszła celu, ale sam zainkasował też sporo uderzeń, będąc już wyraźnie zmęczonym.

Również do trzeciej odsłony nasz zawodnik wyszedł z odwrotnej pozycji, trafiając na otwarcie kilkoma soczystymi uderzeniami. Sherman przetrwał jednak ataki Polaka. Nieco ponad minutę po rozpoczęciu rundy Polak był bliski przewrócenia Amerykanina, ale ten zdołał wstać. Polski Pitbull polował na obszerny prawy zamachowy, ale bez powodzenia. Trafił krosem, ale potem przyjął kombo w kontrze. Tempo walki spadło. Grabowski chętnie zmieniał pozycję, co wytrącało nieco z rytmu Shermana. Na dwie minuty przed końcem Damian trafił bardzo mocnym prawym, ale znów Chase zniósł uderzenia bardzo dobrze. Nie inaczej było chwilę potem, ale tym razem Sherman odpłacił naszemu zawodnikowi serią łokci z klinczu. Na minutę przed końcem obaj zawodnicy oddychali już piekielnie ciężko. Amerykanin trafił lowkingiem, Polak serią prostych.

Ostatecznie sędziowie wypunktowali pojedynek jednogłośnie na korzyść Amerykanina: 30-27, 30-26, 30-27.

*****

UFC on FOX 25 – wyniki i relacja

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button