UFC

Czym różni się styl Islama Makhacheva od stylu Mateusza Gamrota? Polak wyjaśnia: „Niby byłoby dwóch zapaśników, ale…”

Mateusz Gamrot wskazał kluczowe różnice między swoim stylem walki i stylem mistrza wagi lekkiej UFC Islama Makhacheva.
W październiku zeszłego roku przed galą UFC 280 w Abu Zabi wydawało się, że od walki z Islamem Makhachevem Mateusza Gamrota dzielić może jedno li tylko zwycięstwo, z Beneilem Dariushem.

W drodze do gali dagestańska ekipa – z Khabibem Nurmagomedovem na czele – namaściła bowiem Polaka na kolejnego przeciwnika dla Islama Makhacheva. Dagestański Orzeł chętnie promował Gamera, nie szczędząc mu komplementów.

O ile jednak Dagestańczyk formalności dopełnił – w mistrzowskim boju koncertowo rozprawił się z Charlesem Oliveirą, rozsiadając się na mistrzowskim tronie 155 funtów – tak Mateusz Gamrot poległ ze wspomnianym Beneilem Dariushem. Perspektywa potencjalnego dagestańsko-polskiego boju mocno się tym samym oddaliła.
W międzyczasie obaj zawodnicy wygrali swoje pojedynki – Islam Makhachev obronił tron przed zakusami Alexandra Volkanovskiego – a Mateusz Gamrot pokonał Jalina Turnera. Jeśli zaś we wrześniu Gamer odniesie kolejne zwycięstwo, pokonując Rafaela Fizieva, ponownie włączy się do rajdu o oktagonowe usługi dagestańskiego mistrza, który z kolei sposobi się do październikowego rewanżu z Do Bronxem.

W ostatniej odsłonie magazynu MMA Studio prowadzonego przez Filipa Lewandowskiego i Mariana Ziółkowskiego zapytano Mateusza Gamrota właśnie o Islama Makhacheva – a konkretnie poproszono go o porównaniu ich stylów walki.

– To są dwa zupełnie inne style – powiedział kudowianin. – Różnimy się tym, że on jest dużo większy gabarytowo. Na bardzo wyrównanym poziomie każdy kilogram robi różnicę w walce. Jeżeli jest różnica 3-4 kilogramów, to często to może ułożyć już walkę.

– On jest bardziej sambistą – bardziej ma rzuty, kontrolę z góry, pas, wyniesienie do góry. Ja mam inny styl – wolniak. Po kostkach, po kolanach, dojście do jednej nogi, przejście na drugą, pas. Rzuty też są z góry, ale po prostu mniej używane.

– Niby byłoby dwóch zapaśników, ale zderzenie się dwóch różnych styli.Polak skupia się jednak obecnie wyłącznie na konfrontacji ze wspomnianym Rafaelem Fizievem, która 23 września uświetni galę UFC Fight Night w Las Vegas. Zanim konfrontacja z dagestańskim mistrzem nabierze realnych kształtów, Gamer musi uporać się z Atamanem.

Cała rozmowa poniżej.

This poll has ended (since 5 days).

Mateusz Gamrot vs. Islam Makhachev - kto wygrałby?

Islam Makhachev
72.57%
Mateusz Gamrot
27.43%

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie z 3X ZAKŁADEM BEZ RYZYKA – DO 100, 200 i 300 ZŁ

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button