UFC

Czy zwycięzca lipcowej walki Whittaker vs. Du Plessis zdąży na wrześniowe starcie z Israelem Adesanyą? Dana White zabiera głos!

Robert Whittaker i Dana White zabrali głos na temat wrześniowej gali UFC 293 w Sydney, gdzie wystąpić ma mistrz kategorii średniej Israel Adesanya.

9 września po prawie sześciu latach Dana White i spółka powrócą do Sydney, gdzie odbędzie się gala UFC 293.

Tajemnicą poliszynela jest, że w walce wieczoru wydarzenia wystąpić ma mistrz wagi średniej Israel Adesanya. W Australii media poszły jednak o krok dalej, zapowiadając już, że przeciwnikiem Nigeryjczyka będzie po raz trzeci Robert Whittaker – pomimo iż ten w lipcu walczy z Dricusem Du Plessisem.

Takie postawienie sprawy zdecydowanie australijskiemu Żniwiarzowi do gustu nie przypadło. Nie pozostawił co do tego wątpliwości w swoim najnowszym podcaście.

– To totalny brak szacunku względem zagrożenia, jakie Dricus wnosi do oktagonu – powiedział. – Ja natomiast doskonale zdaję sobie sprawę, z jakim niebezpieczeństwem wiąże się ta walka, odniesienie w niej zwycięstwa i posunięcie mojej kariery do przodu.

– To koleś, którego wszyscy całkowicie skreślili. Koleś, który nie ma absolutnie nic do stracenia. A gość, który nie ma nic do stracenia to przerażający osobnik. Zdaję sobie z tego sprawę, więc podchodzę do niego z najwyższym szacunkiem i poświęceniem, na jakie zasługuje ta walka. Codziennie haruję jak zły na treningach, przygotowując się na wojnę i spodziewając się wojny. Nie wybiegam poza tę walkę.

– Nie lekceważę Dricusa. Jest zbyt niebezpieczny. Zamierzam natomiast powrócić we wrześniu. Nie mam jednak na oku żadnej walki. Nie jest tak, że planuję zlać Dricusa i potem walczyć z Izzym. Nie. Nie zajmuję sobie tym głowy. Po prostu celem jest teraz walka z Dricusem, w której zamierzam dać z siebie wszystko. Jeśli Bóg pozwoli, wrócę do walki we wrześniu.

Rzecz jednak w tym, że gala UFC 290 odbędzie się 8 lipca w Las Vegas, co oznacza, że na przygotowania do UFC 293 Australijczyk miałby tylko dziewięć tygodni. A jeśli dodatkowo z pojedynku z Afrykanerem wyszedłby z jakimiś urazami, to czas ten jeszcze by się skrócił.

Czy zatem rzeczywiście plan nadal polega na tym, aby zwycięzca walki Roberta Whittakera z Dricusem Du Plessisem już na UFC 293 stanął naprzeciwko Israela Adesanyi? O to podczas konferencji prasowej po sobotniej gali UFC Fight Night zapytano Danę White’a.

– Niebawem to ogłosimy – powiedział z tajemniczym uśmiechem, ucinając temat.

Co dokładnie miał na myśli amerykański promotor? Czy dla Israela Adesanyi jest jednak szykowany inny rywal? Tego póki co nie wiadomo.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie z 3X ZAKŁADEM BEZ RYZYKA – DO 100, 200 i 300 ZŁ

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button