UFC

Czy udzieli wsparcia Conorowi w wojnie z USADA? Co dalej z Chimaevem? Kiedy walka Jones vs. Miocić? Dana White w ogniu pytań!

Frontman UFC Dana White zabrał głos na temat bieżących spraw w organizacji – między innymi sporu Conora McGregora z Amerykańską Agencja Antydopingową.

Zawitawszy w piątek do Londynu na galę UFC 286, która odbędzie się dzisiaj, sternik amerykańskiego giganta Dana White znalazł się pod ostrzałem pytań dziennikarzy.

Przed kilkoma dniami nowy mistrz wagi ciężkiej Jon Jones publicznie zarzucił Stipemu Miociciowi, że ten próbuje wymigać się z ich wstępnie medialnie planowanej na lipiec walki. Stiopik szybko tym zarzutom zaprzeczył. Co na to Dana?

– Nie wiem (czy walka odbędzie się w lipcu) – powiedział. – Zobaczymy. Publicznie dzieje się wiele rzeczy, które za kulisami nie mają znaczenia.

– Stipe nigdy nie próbował niczego unikać. Patrzymy na najlepszego albo jednego z najlepszych ciężkich w historii, więc nie sądzę, aby Stipe próbował się wycofać. Stipe walczy przez całe życie. Przed kim miałby się ukrywać? Rozumiecie? To nie ma sensu. A poza tym to może być największa albo jedna z największych walk w jego życiu.

Niepokonany Khamzat Chimaev zasugerował w mediach społecznościowych, że zmierzy się ze zwycięzcą trylogii Leona Edwardsa z Kamaru Usmanem. Okazuje się jednak, że Dana White ma inne plany względem Czeczena.

– Będzie walczył w wadze średniej – powiedział szef UFC. – Tak, jest teraz w takim miejscu, że powinien walczyć z jednym z trzech najlepszych gości na świecie.

Czy może chodzić o walkę z Robertem Whittakerem, zainteresowania którą Wilk nie ukrywa? Tego póki co nie wiadomo.

Kilka dni temu zrobiło się też głośno o konflikcie sposobiącego się do powrotu Conora McGregora z Amerykańską Agencją Antydopingową (USADA). Irlandczyk, który półtora roku temu wyszedł spod kurateli Agencji, wyraził przekonanie, że aby powrócić, potrzebuje jedynie dwa negatywne wyniki kontroli antydopingowej. W odpowiedzi Agencja wystosowała oświadczenie, informując, że wcześniej Notorious musi spędzić sześć miesięcy pod jej kuratelą, co okrutnie nie spodobało się Irlandczykowi, który nie zostawił na niej suchej nitki.

Co na to Dana White? Czy zastosuje wobec Irlandczyka wyjątek, dzięki któremu ten jednak nie będzie musiał czekać aż sześciu miesięcy na walkę z Michaelem Chandlerem?

– Nie mam pojęcia – powiedział Dana. – Nie zwracam uwagi na to gówno. To już nie jest moja działka. Cieszę się, że to już jest poza mną. Porozmawiajcie z USADA, bo ja nie mam pojęcia. Nie chcę mieć nic wspólnego z tymi wszystkimi kontrolami. To był, kurwa, koszmar.

Cała rozmowa z Daną Whitem poniżej.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie z 3X ZAKŁADEM BEZ RYZYKA – DO 100, 200 i 300 ZŁ

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button