Bukmacher MMAUFCZakłady bukmacherskie MMAZakłady UFC

Czy Poirier i Oleksiejczuk zaskoczą? Przegląd bukmacherski #147 – UFC 302: Makhachev vs. Poirier

Na kogo warto postawić podczas gali UFC 302: Makhachev vs. Poirier, która odbędzie się w Newark? Czy Michał Oleksiejczuk pokona Kevina Hollanda?

Dla Czytelników Lowking.pl, którzy nie są jeszcze graczami FORTUNY, przygotowaliśmy 3X ZAKŁAD BEZ RYZYKA – DO 100 ZŁ KAŻDY. Szczegóły – tutaj.

W 147. części Przeglądu Bukmacherskiego weźmiemy pod lupę najciekawsze kursy bukmacherskie Fortuny na galę UFC 302: Makhachev vs. Poirier.


Islam Makhachev vs. Dustin Poirier 1.18 – 4.80


Szczegółowo walce tej przyjrzałem się w Typowaniu, do którego zapraszam tutaj.

Sprawa nie jest szczególnie skomplikowana. Jeśli odstawić na półkę ckliwe wizje dotyczące pięknego zwieńczenia kariery przez Dustina Poiriera, to trudno dawać mu tutaj większe szanse. Wiadomo, MMA, wszystko zdarzyć się może, ale na papierze Islam Makhachev ma absolutnie wszystko – i wiele więcej – aby nie tylko pokonać Amerykanina, ale też dokonać tego z łatwością. Czy to oznacza, że warto pochylić się nad 1.18 na jego wiktorię? No, nie przesadzajmy…

Przyznam natomiast, że zadumałbym się nad 1.35 na zwycięstwo mistrza przez poddanie, TKO lub dyskwalifikację. Zdziwię się, jeśli wygra to decyzją sędziowską.

Co natomiast z 4.80 na Diament? Osobiście – przejdę obojętnie obok. Fanom Amerykanina, którzy potrafią odstawić na boczny tor historie obu zawodników, stawiając na wiarę, polecałbym raczej 6.00 na jego wygraną przez poddanie, TKO lub dyskwalifikację.

Zwycięstwo Islama Makhacheva – 1.18


Zwycięstwo Dustina Poiriera – 4.80
Islam Makhachev wygra przez TKO, dyskwalifikację lub poddanie – 1.35

Dustin Poirier wygra przez TKO, dyskwalifikację lub poddanie – 6.00


Sean Strickland vs. Paulo Costa 1.40 – 2.96


Owszem, podobnie jak bukmacherzy, w roli faworyta – i to nie minimalnego – widzę tutaj Seana Stricklanda, choć przyznam, że kursy wydają się faworyzować go odrobinę zbyt wyraźnie. Czy na tyle, by postawić na Paulo Costę po 2.96? Niekoniecznie, choć do pewnego stopnia rozumiem zwolenników takiej opcji. Brazylijczyk kopie jak koń – szybko i mocno – a Tarzan kopnięć na głowę i korpus najlepiej nie broni…

Gdybym miał jednak pokusić się o wskazanie najciekawszego kursu, prawdopodobnie spojrzałbym w kierunku 1.65 na liczbę rund przekraczającą 3,5. Spodziewam się, że w te mistrzowskie wejdziemy. Odrobinę w tym kontekście kusi mnie też 2.60 na wiktorię Amerykanina decyzją, ale… Jednak postoję.

Zwycięstwo Seana Stricklanda – 1.40
Zwycięstwo Paulo Costy – 2.08
Sean Strickland wygra na punkty lub techniczną decyzją – 2.60
Liczba rozpoczętych rund – więcej niż 3,5 – 1.65


Kevin Holland vs. Michał Oleksiejczuk 1.44 – 2.79


Faworyzuję Kevina Hollanda z uwagi na jego gabaryty, szybkość, wszechstronność, doświadczenie, twardą szczękę i solidną kondycję, ale… Jednego możemy być (niemal) pewni – Michał Oleksiejczuk od pierwszych sekund ruszy wściekle na Amerykanina, szukając skończenia. Opcje są dwie – albo je znajdzie, albo go nie znajdzie. Jak w tym kontekście wyglądają kursy bukmacherskkie?

Otóż, kurs na wiktorię Polaka w pierwszej rundzie wynosi 7.00. Można się zadumać!

Pozostając w tych rejonach, pochyliłbym się też nad kursem 2.60 na koniec walki w pierwszej rundzie. Jeśli Husarz nie skończy Trailblazera, prawdopodobnie w szarżach tak się odsłoni, że to Amerykanin wygra przed czasem.

A co z kursem 2.79 na zwycięstwo Michała bez względu na jego sposób i rundę? Tutaj mam delikatną zagwozdkę… Niby trochę wysoko, ale czy na tyle, by się nad nim pochylić? Uwzględniając patriotyzm, pewnie tak, ale trzeba starać się trzymać emocje z dala od bukmacherki, więc…

Zwycięstwo Kevina Hollanda – 1.44
Zwycięstwo Michała Oleksiejczuka – 2.79
Michał Oleksiejczuk wygra w R1 – 7.00
Koniec w R1 – 2.60

Inne ciekawe kursy

Zwycięstwo Niko Price’a – 3.10

Walka Kopylov vs. Almeida zakończy się przez (T)KO lub dyskwalifikację – 1.70

Wszystkie walki UFC można obstawiać w Fortunie z 3X ZAKŁADEM BEZ RYZYKA – KAŻDY DO 100 ZŁ

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button