Bukmacher MMAUFCZakłady bukmacherskie MMAZakłady UFC

Czy Bobby Green sprawi sensację? Przegląd bukmacherski #121 – UFC Vegas: Dawson vs. Green

Przegląd najciekawszych kursów bukmacherskich eFortuna.pl na galę UFC Vegas: Dawson vs. Green z udziałem Karoliny Kowalkiewicz.

Dla Czytelników Lowking.pl, którzy nie są jeszcze Gaczami FORTUNY, przygotowaliśmy 3X ZAKŁAD BEZ RYZYKA – DO 100, 200 i 300 ZŁ. Szczegóły – tutaj.

W 121. części Przeglądu Bukmacherskiego przyjrzymy się najciekawszym kursom bukmacherskim Fortuny na dzisiejszą galę UFC Vegas: Dawson vs. Green, która odbędzie się w Las Vegas.

Grant Dawson vs. Bobby Green 1.22 – 4.29


Szczegółowo pojedynkowi temu przyjrzałem się w Typowaniu. W roli minimalnego faworyta widzę Granta Dawsona. Jak natomiast starcie to prezentuje się pod kątem bukmacherskim?

Otóż, z mojej perspektyw sprawa nie jest tutaj szczególnie skomplikowana – pochylić można się wyłącznie nad kursem 4.29 na wiktorię Bobby’ego Greena. Dlaczego?

Defensywa zapaśnicza Króla stoi na przyzwoitym poziomie. Nie wyciągałbym na tę okoliczność jego walki z Islamem Makhachevem, którą przegrał w pierwszej rundzie, zdominowany zapaśniczo – wziął ją bowiem na sześć dni przed galą, w zasadzie prosto z kanapy. Tutaj miał pełen okres przygotowawczy. Jeśli zaś Green utrzyma walkę w stójce, powinien zdecydowanie rozdawać karty. Jest bowiem znacznie sprawniejszym uderzaczem. Dawson chwilami na nogach wygląda wręcz pokracznie.

Zadumałbym się też nad innymi kursem. A mianowicie nad 1.60 na liczbę rund ponad 2,5. Nie spodziewam się bowiem morderczego tempa z żadnej ze stron. Greena łatwo skończyć w parterze nie będzie, a w stójce Dawson będzie unikał wymian, szukając klinczu albo otwartej przestrzeni.

Zwycięstwo Granta Dawsona – 1.22
Zwycięstwo Bobby’ego Greena – 4.29
Liczba rund: więcej 2,5 – 1.60

Karolina Kowalkiewicz vs. Diana Belbita 1.62 – 2.30


Uważam, że kursy bukmacherskie na to starcie dobrze odzwierciedlają szanse na zwycięstwo obu zawodniczek – co oczywiście nie czyni ich szczególnie atrakcyjnymi.

Karolina Kowalkiewicz ma przewagę doświadczenia i wszechstronności, podczas gdy Diana Belbita ma po swojej stronie młodość, gabaryty oraz aktywną stójkę. Prognozuję, że Polka nie da sobie jednak zrobić większej krzywdy na nogach – a może nawet nawiąże tam walkę? – męcząc okolicznościowo rywalkę w klinczu i parterze.

Rozważałem kurs 1.27 na zakończenie walki na punkty lub techniczną decyzją, ale jako że szału tutaj nie ma, to zadumałbym się bardziej nad 2.00 na wygraną Karoliny na punkty lub techniczną decyzją – choć i to wyłącznie z uwagi na czynnik patriotyczny.

Zwycięstwo Karoliny Kowalkiewicz – 1.62
Zwycięstwo Diany Belbity – 2.30


Karolina Kowalkiewicz wygra na punkty lub decyzją techniczną – 2.00

Inne ciekawe kursy

Drew Dober wygra przez (T)KO lub dyskwalifikację – 1.50


Joe Pyfer vs. Abdul Razak Alhassan – liczba rund: więcej niż 1,5 – 2.01

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie z 3X ZAKŁADEM BEZ RYZYKA – DO 100, 200 i 300 ZŁ

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Powiązane artykuły

Komentarze: 1

Dodaj komentarz

Back to top button