BellatorFedor EmelianenkoRosyjskie MMA

Czterech reprezentantów Fedor Team z kontraktami z Bellatorem

Anatoly Tokov, Kiril Sidelnikov, Valentin Moldavsky i Vadim Nemkov podpisali kontrakty z Bellatorem.

Przygotowujący się do walki z Mattem Mitrione na gali Bellator 172 legendarny Fedor Emelianenko w rozmowie z Sovsport.ru ujawnił, że kontrakt z amerykańską organizacją podpisali też jego czterej koledzy/sparingpartnerzy/podopieczni z Fedor TeamAnatoly Tokov (24-3), Kirill Sidelnikov (11-4), Valentin Moldavsky (6-1) i Vadim Nemkov (7-2).
Tokov, który jest jednym z najmocniejszych średnich w Rosji, ostatnio widziany był w akcji na grudniowej gali M-1 Challenge 73, w hitowym starciu na rosyjskiej scenie przegrywając decyzją z Ramazanem Emeevem, co przerwało jego serię siedemnastu zwycięstw z rzędu.

26-latek zadebiutuje w Bellatorze na tej samej gali co Emelianenko, choć jego rywal nie jest jeszcze znany.

Walczący w kategorii ciężkiej 28-letni Sidelnikov, lepiej znany jako Baby Fedor, znajduje się na fali pięciu zwycięstw, prezentując doskonałą formę. Ostatnio na gali Fight Nights Global 57 wypunktował Bagę Agaeva.

24-letni półciężki Moldavsky ostatnio toczył boje dla RIZIN FF. W ćwierćfinale pewnie wypunktował Szymona Bajora, by w półfinale po wyrównanym starciu przegrać na punkty z Amirem Aliakbarim.

Również mający na karku 24 wiosny i też bijący się w kategorii półciężkiej Nemkov także ostatnio widziany był w Japonii na RIZIN FF, ekspresowo ubijając Alisona Vicente. Wcześniej w jednostronnej walce ubił naszego Mikołaja Różańskiego.

Nie wiadomo póki co, kiedy swój debiutancki bój dla Bellatora stoczą Sidelnikov, Moldavsky i Nemkov. Wiadomo natomiast, że kontrakt Tokova – i najprawdopodobniej pozostałej trójki także – nie jest ekskluzywny, co oznacza, że może też walczyć dla innych organizacji.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button