„Czasami za dużo gada” – Aldo odpowiedział na krytykę Khabiba, przytoczył walkę Błachowicz vs. Teixeira

Z kilkumiesięcznym poślizgiem, ale Jose Aldo w końcu odpowiedział na krytykę ze strony Khabiba Nurmagomedova.
Kilka miesięcy temu forsujący narrację, wedle której każdy zawodnik tylko raz osiąga szczyt formy, Khabib Nurmagomedov nieoczekiwanie podskubał Jose Aldo. Wszystko dlatego, że jeden z dziennikarzy pokusił się o wskazanie wojującego obecnie w wadze koguciej Brazylijczyka jako przykładu zawodnika, który zaprzecza teorii Dagestańczyka.
– W jaki sposób to niby zaprzecza? – powiedział wówczas Khabib, nawiązując do Jose. – Przecież dostał lanie, gdy walczył z… Z Petrem, prawda? Gość wygrał jedną walkę i wszyscy zaczynają gadać.

– Gdy Conor (McGregor) walczył z (Donaldem) Cerrone, wyglądał jak lew. Gdy walczy z mocniejszymi rywalami, wygląda jak przerażony cykor. Twoją wartość pokazuje tylko walka z czołowymi zawodnikami. Poziom reprezentacji Rosji w piłce nożnej nie zostanie pokazany w starciu z Maltą tylko w starciu z Chorwacją.

– Walka z Kowbojem nie pokaże twojego prawdziwego poziomu. Tak samo nie pokaże go walka Aldo z Pedro Munhozem. Niech da taki sam pojedynek z Petrem. Wtedy możemy powiedzieć, że ponownie jest u szczytu formy. A widzieliście, co wtedy zrobił. Zamknął się w żółwiu i czekał, aż sędzia przerwie. To pokazuje, że nie jesteś u szczytu. Jeśli jesteś uderzany, ale jesteś przytomny, a jednak się nie bronisz, to nazywam takich zawodników „biznesmenami”. Wychodzą po pieniądze.

– Istnieją też prawdziwi mistrzowie, którzy walczą ostro z każdym. Nie dbają o pieniądze. Oczywiście to ważny aspekt, ale mają ducha rywalizacji. Nie ma więc możliwości, żeby Aldo ponownie był u szczytu formy.Wypowiedzi te Dagestańskiego Orła odbiły się szerokim echem w świecie MMA. Suchej nitki na byłym niepokonanym mistrzu wagi lekkiej nie zostawił wtedy między innymi Conor McGregor.

Z czasem w przestrzeni medialnej pojawiła się odpowiedź ze strony Jose Aldo, ale okazało się, że była ona sfabrykowana. Teraz natomiast główny zainteresowany w końcu zabrał głos w temacie…

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 600 PLN

– Mówi, że nie da się drugi raz osiągnąć szczytowej formy, ale właśnie mieliśmy przykład Glovera (Teixeiry), który doszedł na szczyt, przegrał, a teraz w wieku 42 lat powrócił i wygrał pas – powiedział Scarface w podcaście Trocacao Franca (za MMAFighting.com). – Kompletnie zdominował mistrza, obalił go i poddał.

– Sam Adesanya walczył z mistrzem przez pięć. Nudna walka, ale pomiędzy dwoma wysokiej klasy sportowcami. A Glover, który jest starszy nawet ode mnie, wygrał.
– Czasami Khaib po prostu za dużo gada. Nie ma dzisiaj wiele do roboty, bo jest na emeryturze, więc szuka atencji w ten sposób.

Jose Aldo potwierdził, że w 2016 roku otrzymał propozycję walki z Khabibem Nurmagomedovem. Dagestańczyk nie był nią jednak zainteresowany.

– Byłem wtedy mistrzem wagi piórkowej, ale (Nurmagomedov) nie uważał tego zestawienia za odpowiednie – powiedział Jose. – Nie wiem, czy spodziewał się walki z kimś innym, nie wiem, co wtedy myślał. Myślę, że to byłaby świetna walka.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 600 PLN

– Chciałem się sprawdzić. Zabawne, bo wszyscy zawsze myślą, że mocno trenuję zapasy. Nie, na ogół trenuję w ten sam sposób, więc byłby to dla mnie mocny test. Zawsze walczyłem przeciwko amerykańskim zapasom i było trudno mnie obalić, więc z nim miałbym mocny test. Nie wiem, czy byłby w stanie narzucić swoją zapaśniczą grę, wiedząc, że mam dobrą defensywę przed obaleniami.

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Bartłomiej Stachura | Twórca Lowkinga i człowiek odpowiedzialny za każdy element funkcjonowania portalu. Voldemort. Maniak analiz technicznych i felietonów, często cierpi na słowotok. W przerwach od MMA mąż i ojciec.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply