„Czasami trzeba podjąć trudne decyzje” – Dana White wyjaśnia zwolnienie Yoela Romero

Głównodowodzący UFC Dana White zabrał głos na temat zwolnienia Yoela Romero.

W minionym tygodniu szerokim echem na światowej scenie MMA odbiło się zwolnienie Yoela Romero – czterokrotnego pretendenta do złota wagi średniej – z organizacji UFC.

W jakich okolicznościach do tego doszło? O to podczas konferencji prasowej po sobotniej gali UFC Fight Night w Las Vegas zapytano sternika amerykańskiego giganta Danę White’a

– Nie chodzi tylko o Yoela – powiedział amerykański promotor. – Na koniec roku czekają nas tutaj poważne cięcia. Prawdopodobnie do końca roku zwolnimy 60 zawodników.

– Yoel przegrał cztery z ostatnich pięciu walk. Ma 44 lata. Mamy o wiele za dużo zawodników teraz. Czekają nas więc mocne cięcia przed końcem roku. W następnych kilku tygodniach zobaczycie wielu zawodników opuszczających nasze szeregi.
White stanowczo zaprzeczył, jakoby zwolnienie Romero było wynikiem nieudanych negocjacji czy jakichkolwiek problemów Kubańczyka z Amerykańską Agencją Antydopingową (USADA).

– Po prostu zaczęliśmy przeglądać listy, a przegrał cztery z ostatnich pięciu walk, ma 44 lata – wyjaśnił. – Trzeba czasami podejmować trudne decyzje.

Nie wiadomo póki co, gdzie przeniesie się Żołnierz Boga. Jego menadżer zapewnia, że toczą się już rozmowy organizacjami zainteresowanymi skorzystaniem z usług Kubańczyka. Wiadomo chociażby, że ofertę Yoelowi Romero złożyła rosyjska organizacja Fight Nights.Poniżej cały wywiad:

Obstawiaj wszystkie walki UFC na PZBUK i odbierz cashback 200 PLN

*****

Koszulki Lowking.pl dostępne w sprzedaży!

Bartłomiej Stachura | Twórca Lowkinga i człowiek odpowiedzialny za każdy element funkcjonowania portalu. Voldemort. Maniak analiz technicznych i felietonów, często cierpi na słowotok. W przerwach od MMA mąż i ojciec.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply