UFCWiadomości MMA

Cris Cyborg wchodzi na drogę do starcia z Rousey

Brazylijska zawodniczka jest gotowa na pierwszy krok na drodze do pojedynku z Rondą Rousey. Przed kolejną walką na Invicta FC, zbije wagę do 140 funtów. 

Podczas konferencji prasowej po gali Invicta FC 14 prezydent organizacji, Shannon Knapp ogłosiła, iż gwiazda federacji, Cristiane Justino (14-1) w świecie MMA powszechnie znana jako Cris Cyborg, na listopadowej gali Invicta FC 15  wystąpi w catchweight do 140 funtów. Poza tą informacją Knapp nie zdradziła dokładnej daty i miejsca eventu. Pozostała również enigmatyczna w kwestii doboru rywalki dla Justino.

Fani MMA od dawna oczekują superpojedynku pomiędzy brazylijską fighterką a niekwestionowaną mistrzynią UFCRondą Rousey (12-0). Byłoby to jedno z największych wydarzeń w świecie mieszanych stylów walki i historii UFC. Jednak Cyborg, dzierżąca tytuł mistrzowski Invicta FC w kategorii piórkowej, jeszcze nigdy w swojej sportowej karierze nie występowała w wadze do 135 funtów (w tej wadze walczy Rousey). Największa organizacja świata postawiła Justino ultimatum. Warunkiem dopuszczenia jej do megastarcia z Amerykanką jest, by Brazylijka zmieściła się w limicie kategorii koguciej. Obie zawodniczki to ścisła elita kobiecego MMA.

Co warte przypomnienia, znają się one jeszcze z czasów nieistniejącej już organizacji Strikeforce, w której występowały. Już od tamtego okresu nie darzą się zbytnią sympatią i zdarza im się wymieniać słowne „uprzejmości”.

Cyborg od czasów swojego nieudanego debiutu w 2005 roku, nie przegrała żadnej walki. No-contest, które widnieje na jej profilu, jest rezultatem pozytywnego wyniku testu na obecność sterydów, jakiemu wychowanka Chute Boxe została poddana w 2011 roku. Rousey używała tego faktu jako argumentu, mówiąc, iż jeśli Justino była w stanie zrobić 145 funtów na sterydach, to czemu miałaby nie dać rady zejść do 135 funtów bez sterydów.

Strategia UFC polega na sprawdzeniu, czy Brazylijka będzie w stanie zbić wagę do wymaganego poziomu pod banderą Invicta FC. Jeśli jej się to uda, to najprawdopodobniej dostanie walkę o tytuł z Rondą. Pierwszym krokiem na drodze do superstarcia, będzie właśnie ogłoszona, listopadowa potyczka Justino w limicie do 140 funtów. Kolejny etap również zakłada walkę pod egidą Invicta FC, ale tym razem granicą wagową będzie już wymagane przez UFC 135 funtów.

Należy wspomnieć, że obie organizacje połączone są więzami biznesowo-marketingowymi. Gale organizowane przez Invicta można oglądać na Fight Passie UFC, a sama Cyborg podpisała kontrakt ze „spółką-rodzicem” UFC, czyli Zuffą.

Knapp ogłosiła również, że na listopadowej gali oprócz Justino wystąpi także mistrzyni kategorii słomkowej, Livia Renata Souza. Jej rywalką i zarazem pretendentką do tytułu będzie Alexa Grasso.

Powiązane artykuły

Back to top button