UFC

Cris Cyborg wakuje pas Invicty i rzuca wyzwanie Germaine de Randamie

Cris Cyborg oficjalnie rozstała się z organizacją Invicta FC, ruszając w pogoń za pasem mistrzowskim kategorii piórkowej UFC.

Cristiane Justino, lepiej znana jako Cris Cyborg, oficjalnie zwakowała pas mistrzowski kategorii piórkowej organizacji Invicta FC, o czym poinformowała w krótkim nagraniu. Teraz Brazylijka skupia się tylko na UFC, celując w złoto będące obecnie w posiadaniu Germaine de Randamie, która zdobyła je w konfrontacji z Holly Holm.

Po jej zwycięstwie w 145 funtach UFC zdecydowało, że będzie pretendentką numer jeden w walce o mój pas mistrzowski.

– powiedziała Cyborg.

Jestem już zdrowa, silna i naprawdę chcę pokazać moim fanom, dlaczego jestem niepokonana w 145 funtach od dziesięciu lat. Po dwóch walkach stoczonych w Brazylii chciałabym walczyć w Stanach Zjednoczonych dla moich fanów z tego kraju, którzy nie mogli oglądać moich walk na żywo w Brazylii.

Brazylijka chce powrócić do oktagonu 29 lipca podczas gali UFC 214 w kalifornijskim Anaheim.

Więc Germaine, mam nadzieję, że twoja ręka jest wystarczająco zdrowa, abyś zaakceptowała wyzwanie.

Po zawirowaniach w związku z pozytywnym wynikiem kontroli antydopingowej, który wyszedł na światło dzienne pod koniec zeszłego roku, Cyborg została oczyszczona ze wszystkich zarzutów / podejrzeń.

Germaine de Randamie zaraz po pokonaniu na punkty Holly Holm, czym zapewniła sobie tron kategorii piórkowej, zapowiedziała możliwą operację z powodu kontuzji ręki. Po dziś dzień nie wiadomo jednak, czy ostatecznie rzeczona operacja będzie potrzebna czy też nie. Wiadomo natomiast, że Holenderka garnie się do rewanżu z Amerykanką.

*****

Joanna Jędrzejczyk: „Nie będę szalała w jej przypadku”

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button