UFC

Cris Cyborg: „Oglądało mnie 1,3 miliona widzów – to więcej niż Joannę Champion przez całego TUFa”

Cris Cyborg toczy medialne boje o utworzenie dywizji piórkowej kobiet w UFC, a przy okazji stroi żarty z Joanny Jędrzejczyk.

W jednym z ostatnich wywiadów Miesha Tate zapowiedziała, że chętnie zmierzy się z Cris Cyborg w umownej wadze do 140 funtów. Brazylijka jednak – karmiona od wielu tygodni zapewnieniami Dany White’a, wedle których Ronda Rousey nie marzyła o niczym innym bardziej niż o walce z nią tylko po to, by ostatecznie stanąć naprzeciwko Amandy Nunes – podchodzi jednak do zapewnień Tate sceptycznie.

Kolejny tydzień i kolejna osoba, która „mogłaby” ze mną walczyć. Mam w 145 funtach dziewczyny, które „będą” ze mną walczyć.

Cyborg od dawna domaga się utworzenia kategorii piórkowej, przekonując, że istnieje wiele zawodniczek, które mogą bić się w tym limicie. Sternik UFC Dana White pozostaje jednak niewzruszony, twierdząc, że takowych zawodniczek po prostu nie ma.

Brazylijka ma jednak po swojej stronie kilka atutów medialnych – gala UFC Fight Night 95, na której w walce wieczoru zmierzyła się z Liną Lansberg, wykręciła piątą najlepszą oglądalność w tym roku na kanale FOX Sports 1. Galę oglądało średnio 1,1 miliona widzów (w szczycie 1,3 miliona), choć rozpiska była mocno przeciętna, a najbardziej znanym zawodnikiem poza Cyborg był Renan Barao.

Zapytana przez jednego z fanów, czy chce dużych walk czy nie, Cyborg odniosła się do… Joanny Jędrzejczyk.

Wykręciłam 1,3 miliona widzów na FS1. To więcej niż Joanna Champion przez cały sezon Ultimate Fightera wraz z promocją i jej pasem.

Najlepszy odcinek 23. sezonu TUF, w którym rywalizowały drużyny Joanny Jędrzejczyk i Claudii Gadelhy, wykręcił średnią oglądalność na poziomie 600 tysięcy widzów (nie wliczając obejrzeń z odtworzenia), podczas gdy średnio program oglądany był przez około 350-400 tys. widzów.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button