Bez kategoriiUFC

Conor McGregor wycofał się z powodu kontuzji małego palca? Jest komentarz Alexa Pereiry!

Mający doświadczenie z toczenia bojów ze złamanym palcem u nogi Alex Pereira skomentował wycofanie się Conora McGregora z UFC 303.

Do niecodziennej zamiany doszło w walce wieczoru sobotniej gali UFC 303 w Las Vegas. Pierwotnie wydarzenie miało uświetnić starcie Conora McGregora z Michaelem Chandlerem, ale ostatecznie w daniu głównym Alex Pereira położy na szali pas wagi półciężkiej, stając do rewanżu z Jirim Prochazką.

Roszada ta jest o tyle niecodzienna, że – wedle oficjalnej narracji – Irlandczyk wycofał się z pojedynku z powodu urazu najmniejszego palca u stopy, podczas gdy właśnie z taką kontuzją do poprzedniej walki, wygranej przez nokaut z Jamahalem Hillem, wychodził Brazylijczyk!

Trudno zatem dziwić się, że Notorious stał się obiektem szyderstw większych i mniejszy, zwłaszcza że sam zawsze wyśmiewał zawodników wycofujących się z walk z powodu kontuzji.

Jak na sprawę patrzy Alex Pereira? O to zapytano Brazylijczyka w wywiadzie, jakiego udzielił ESPN.

– Uważam, że każda sytuacja jest inna – powiedział Alex. – Gość jest kompletnie ustawiony w życiu, jego rodzina ma zapewnioną przyszłość. Skoro więc uznał, że nie musi tergo robić… Wie, co robi. Może gdyby znajdował się w innym położeniu, postąpiłby inaczej. Nie wiem.

– To samo tyczy się mnie. Może na jego miejscu też nie podejmowałbym ryzyka. Bo to duże ryzyko.

Co ciekawe, we wspomnianej walce z Jamahalem Hillem, do której wyszedł z uszkodzonym palcem u nogi, Brazylijczyk pogruchotał też mały palec u drugiej nogi. Nie przeszkodziło mu to w efektownym zwycięstwie.

Jak jednak podkreślił, jest to uraz dokuczliwy, który może odbić się na występie.

– Bardzo cię to ogranicza i jest to bardzo trudne – powiedział. – Wtedy podjąłem taką decyzję, ale to była ryzykowana decyzja. To zupełnie inna rzecz niż złamanie palca w trakcie walki. Na UFC 300 miałem złamany palec, a w walce złamałem drugi. Może ten świeżo złamany nie przeszkadzał mi tak, jak ten złamany wcześniej.

– Jak jednak powtarzam, wie, co robi. Uważam, że postąpił słusznie.

Poniżej analiza i typ na walkę Pereira vs. Prochazka 2.

Wszystkie walki UFC można obstawiać w Fortunie z 3X ZAKŁADEM BEZ RYZYKA – KAŻDY DO 100 ZŁ

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button