UFC

Conor McGregor oskarżony o „mowę nienawiści” za komentarze nt. masowej migracji po ataku nożownika na dzieci w Dublinie

Conor McGregor może zostać ukarany za popełnienie niebu obrzydłego grzechu w formie krytyki masowej migracji w następstwie dramatycznych wydarzeń w Dublinie.
Wygląda na to, że nie ujdzie płazem Conorowi McGregorowi naruszenie politpoprawnego sacrum, jakim od dawna jest temat nieskrępowanej niczym niemal migracji, która stanowić ma błogosławieństwo dla doświadczającej jej kultury, ubogacając ją w bezcenną różnorodność. Irlandczyk ośmielił się bowiem publicznie poddać w wątpliwość tę tezę, za co wytyczono przeciwko niemu ciężkie działa w postaci oskarżeń o tzw. mowę nienawiści.

Wszystko to w następstwie ataku mającego algierskie korzenie nożownika na troje dzieci oraz nauczycielkę, do którego doszło w biały dzień w czwartek przed jedną ze szkół w Dublinie. Napastnik został powstrzymany przez przechodniów – Irlandczyka i Brazylijczyka – ale jedno z zaatakowanych dzieci walczy o życie w szpitalu.

Atak ten wywołał masowe protesty w Dublinie. Irlandczycy wyszli na ulice, demonstrując swój sprzeciw wobec polityki imigracyjnej rządu. Domagano się jej zaostrzenia, zaprzestania uchylania nieba imigrantom, wydalania tych, którzy prawa i tradycji nie respektują. W toku gwałtownych chwilami protestów spalono kilka samochodów, splądrowano niektóre sklepy.

Media głównego nurtu oraz władze szybko odpowiedzialność za protesty zrzuciły na… skrajną jakoby prawicę. Temat algierskiego nożownika – pomimo iż był wcześniej znany policji – zszedł na boczny tor, zwłaszcza że podkreślano, iż był irlandzkim obywatelem od dziesięciu lat. Nie przypadło to wszystko do gustu Conorowi McGregorowi.
– Niewinne dzieci brutalnie dźgnięte przez obłąkanego psychicznie cudzoziemca w Dublinie – napisał Conor na platformie X. – A tymczasem szef naszej policji (Drew Harris) po zamieszkach mówi jak niżej. Drew, to za mało.

– Pośród nas, w Irlandii, istnieje poważne niebezpieczeństwo, które w ogóle nie powinno tu mieć miejsca. Tymczasem nie podjęto żadnych działań, aby w jakikolwiek sposób wesprzeć społeczeństwo w związku z tym przerażającym faktem. To za mało! Wprowadź zmiany lub ustąp. Irlandia zwycięży! Niech Bóg błogosławi tym, którzy dzisiaj zostali zaatakowani, modlimy się.

– Czy mamy jakieś aktualne informacje na temat stanu zdrowia osób, które zostały dzisiaj dźgnięte nożem? Absolutnie przerażające sceny. Aż ściska mnie w żołądku. Skoro podczas tych coraz częstszych wydarzeń nie podejmuje się żadnych działań – kompletnie zero jakichkolwiek działań! – jak możemy oczekiwać, że to się skończy? Potrzebujemy reformy. Potrzebujemy działań!

Wcześniej były podwójny mistrz UFC obwieścił też, że „Irlandia jest w stanie wojny”, nawiązując do niedoboru mieszkań wynikającego z przeznaczania ich dla przybyszów spoza Zielonej Wyspy.

W temacie kary, jaką wymierzyłby wspomnianemu nożownikowi, Conor postawił sprawę jasno.

– Tortury i śmierć – obwieścił.

35-latek nie zostawił też suchej nitki na jednym z dziennikarzy, forsujących narrację, wedle której przeciwnicy masowej imigracji to reprezentanci „skrajnej prawicy”.– Czy to nie wymowne? – napisał obok nagrania z rzeczonym dziennikarzem. – Absolutny obraz słabości i marności. Słaby człowiek jest tym, który wprowadza największe podziały.

– To była jedna z najstraszniejszych zbrodni, jaką ten naród kiedykolwiek widział. Nie obchodzi nas już, co macie do powiedzenia wy, smutni ludzie. Na wojnie jesteś nikim. Nie cofamy się, tylko się rozgrzewamy. Nie cofniemy się, dopóki nie zostaną wprowadzone prawdziwe zmiany dla bezpieczeństwa naszego narodu.

– Nie poświęcimy więcej naszych kobiet i dzieci na rzecz chorych i obłąkanych ludzi, którzy w ogóle nie powinni przebywać w Irlandii. Nazywaj to, jak chcesz. Nie obchodzi nas to. Niech Bóg pomoże nam wszystkim. Irlandia zwycięży!

Dzień po ataku i powyższych wpisach Conor McGregor jednak swój przekaz nieco złagodził, podkreślając, że jest przeciwny przemocy i łamaniu prawa.
– Nie toleruję zamieszek z ostatniej nocy – zapewnił. – Nie toleruję żadnych ataków na osoby udzielające pierwszej pomocy podczas pełnienia swoich obowiązków. Nie toleruję grabieży i niszczenia sklepów. Sceny z ostatniej nocy nie przyniosły żadnego skutku w naprawie problemów, przed którymi stoimy.

– Rozumiem jednak frustracje i rozumiem, że należy podjąć działania, aby zapewnić wprowadzenie niezbędnych zmian. I to szybko! Jestem w trakcie tego procesu. Możecie mi wierzyć – podchodzę do tego taktycznie i mam wsparcie.

– W Irlandii nastąpią zmiany, zapamiętajcie moje słowa. Niezbędne zmiany. W zeszłym miesiącu niewinne dzieci dźgnięte nożem, gdy wychodziły ze szkoły. Zamordowanie Ashlinga Murphy’ego. Dwóm mężczyznom ze Sligo odcięto głowy. To nie jest przyszłość Irlandii! Jeśli wkrótce nie przedstawią planu działania zapewniającego bezpieczeństwo Irlandii, zrobię to ja.
Na niewiele się to zdało, bo – jak donosi Sunday Times – wszczęto śledztwo w sprawie Conora McGregora z powodu tzw. mowy nienawiści, jakiej miał się dopuścić w przestrzeni medialnej.

Irlandczyk nie był widziany w formule MMA od ponad dwóch lat, gdy porażkę w trylogii z Dustinem Poirierem przypłacił złamaniem nogi i długą rehabilitacją. Jego powrót jest spodziewany w okolicach lipca, prawdopodobnie naprzeciwko Michaela Chandlera.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie z 3X ZAKŁADEM BEZ RYZYKA – DO 100, 200 i 300 ZŁ

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Powiązane artykuły

Komentarze: 2

Dodaj komentarz

Back to top button