Condit vs. Brown i Gastelum vs. Heinisch na styczniowej gali UFC FN

Starcia Carlosa Condita z Mattem Brownem i Kelvina Gasteluma z Ianem Heinischem zostały dodane do rozpiski stczniowej gali UFC Fight Night.

Zaplanowana na 30 stycznia w nieujawnionej jeszcze lokalizacji gala UFC Fight Night została uzupełniona o dwa nowe zestawienia.

W kategorii półśredniej matchmakerzy powrócili do niedoszłej przed trzema prawie laty konfrontacji dwóch zaprawionych w bojach weteranów – powracającego po porażce przez nokaut z Miguelem Baezą Matta Browna (22-17) i byłego tymczasowego mistrza Carlosa Condita (31-13), który w październiku przerwał czarną serię pięciu porażek, pokonując na pełnym dystansie Courta McGee.

O zestawieniu walki doniósł portal MMAFighting.com.

Mając na uwadze schyłkowy etap karier obu zawodników, trudno wskazać tutaj faworyta. Brown na pewno będzie groźny w klinczu, ale w dystansie kickbokserskim karty prawdopodobnie rozdawał będzie Condit. Czy jednak ten ostatni zdoła utrzymywać walkę na środku oktagonu?
Przewidywane kursy bukmacherskie:

Carlos Condit – 1.70
Matt Brown – 2.05

Wstępny typ:

Matt Brown

W drugim dodanym do rozpiski pojedynku – w kategorii średniej – naprzeciwko siebie staną Kelvin Gastelum (16-6), któryy skończył dwie ostatnie walki na tarczy – z Israelem Adesanyą i Jackiem Hermanssonem – i Ian Heinisch (14-3), powracający po szybkim zwycięstwie przez nokaut z Geraldem Meerschaertem.

O walce poinformował portal ESPN.com.

Gastelum powinien być groźniejszy w obszarze stójkowym, ale większy i prawdopodobnie silniejszy Heinisch może napsuć mu sporo krwi zapaśniczo i siłowo. Wydaje się jednak, że defensywa zapaśnicza Kelvina wespół z jego szybkością i ciężkimi pięściami czynią z niego faworyta.

Przewidywane kursy bukmacherskie:

Kelvin Gastelum – 1.55
Ian Heinisch – 2.45Wstępny typ:

Kelvin Gastelum

Rozpiska UFC FN

170 lbs: Matt Brown (22-17) vs. Carlos Condit (31-13)
185 lbs: Kelvin Gastelum (16-6) vs. Ian Heinisch (14-3)
125 lbs: Roxanne Modafferi (25-17) vs. Viviane Araujo (9-2)
205 lbs: Ike Villanueva (16-11) vs. Vinicius Moreira (9-4)
125 lbs: Ode Osbourne (8-3) vs. Jerome Rivera (10-3)
125 lbs: Jeff Molina (8-2) vs. Zarrukh Adashev (3-2)

Obstawiaj wszystkie walki UFC na PZBUK i odbierz cashback 200 PLN

*****

Koszulki Lowking.pl dostępne w sprzedaży!

Bartłomiej Stachura | Twórca Lowkinga i człowiek odpowiedzialny za każdy element funkcjonowania portalu. Voldemort. Maniak analiz technicznych i felietonów, często cierpi na słowotok. W przerwach od MMA mąż i ojciec.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply