UFC

Co ich różni? Jan Błachowicz porównał Israela Adesanyę i Alexa Pereirę! „Na pewno jest silniejszy, ale jest też inny”

Rozdający swego czasu karty w wadze półciężkiej UFC Jan Błachowicz porównał Israela Adesanyą i Alexa Pereirę.
Za dwa tygodnie ten status straci – a to z uwagi na występ Seana Stricklanda w ramach australijskiej gali UFC 293 – ale póki co były mistrz wagi półciężkiej Jan Błachowicz pozostaje jedynym zawodnikiem, który miał okazję wojować w formule MMA z mistrzem wagi średniej Israelem Adesanyą i jej byłym czempionem Alexem Pereirą.

W 2021 roku Cieszyński Książę w pierwszej obronie tronu 205 funtów skrzyżował rękawice właśnie z dybiącym na drugi pas Nigeryjczykiem. Pojedynek ten wygrał jednogłośną decyzją sędziowską, zadając Adesanyi pierwszą w karierze porażkę w MMA.
Z Poatanem Polak wziął się natomiast za bary miesiąc temu. Starcia tego miło jednak nie wspomina – przegrał bowiem niejednogłośną decyzją sędziów, mocno oddalając się od rozgrywki mistrzowskiej w wadze półciężkiej.

Jak z perspektywy 25 minut spędzony z Nigeryjczykiem i 15 z Brazylijczykiem ocenia obu? Jak prezentują się pod kątem siłowym? O to zapytał Jana Błachowicza w najnowszym wywiadzie Tomasz Majewski z portalu FightSport.pl.

– Na pewno jest silniejszy, ale też jest inny – powiedział Polak o Pereirze. – To nie były ciosy, które były jakieś dewastujące, że kopnął mnie i mówię „o Jezu, co się dzieje” – ale był silniejszy od Adesanyi.

– Adesanya był sprytniejszy, był szybszy, był bardziej cwaniakowaty. A on – tak, jak zakładaliśmy – że będzie mocno, twardo szedł do przodu, ale nie było to coś, czego wcześniej bym nie czuł.

Także pod kątem walki na chwyty cieszynianin nie był pod wielkim wrażeniem siły Poatana.– Gdyby mnie nie odcięło, jestem przekonany, że bym go zrobił przed czasem – powiedział. – Już w pierwszej rundzie czułem, że coś jest nie tak. Jeszcze w szatni było wszystko super. Zrobiliśmy średnią rundę sparingową, którą zawsze robię, żeby się dobrze dogrzać. Potrzebuję czegoś takiego. I to było super. Super się czułem, a tutaj no nie wiem, co się stało.

– Ale mimo wszystko przewalczyłem do końca, gdzieś tam robiłem robotę, którą miałem założoną. Może nie w takim tempie, jak chciałem i nie z takim skutkiem, jak chciałem, ale mimo wszystko na tym zmęczeniu przepracowałem do końca.

Reprezentant WCA po porażce z Pereirą obwieścił, że został okradziony. Zdanie to podtrzymuje do dzisiaj, nie ukrywając, że w pierwszej rundzie popełnił taktyczny błąd, gdy zaszedł Brazylijczykowi za plecy.
– Raz, że wiedział, jak dobrze bronić, bo pewnie też to przerobili – powiedział. – A dwa – troszeczkę za bardzo się podpaliłem. Mogłem troszeczkę pomyśleć, mogłem zadać więcej ciosów, mogłem go rozciągnąć, mogłem poszukać innego kąta. Takie szczegóły.

– Mogłem popracować po prostu troszkę mądrzej, a nie na zasadzie, że mam go, fizol złapie i zaraz wejdzie. Za bardzo się napaliłem – „mam, to zaraz wejdzie”. Nie wypracowałem sobie dobrej pozycji w skrócie.

Cała rozmowa poniżej.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie z 3X ZAKŁADEM BEZ RYZYKA – DO 100, 200 i 300 ZŁ

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button