UFC

Claudia Gadelha: „Joanna to zawodniczka muay thai z obroną przed obaleniami”

Claudia Gadelha opowiada o słynnej bójce z Joanną Jędrzejczyk podczas kręcenia TUF 23 oraz ocenia zbliżającą się walkę z polską mistrzynią.

Claudia Gadelha i Joanna Jędrzejczyk zdecydowanie nie pałały do siebie sympatią podczas nagrywania The Ultimate Fighter 23, czego kwintesencją miała być bójka, w jaką obie wdały się na zakończenie programu. Jak przekonywał sternik UFC Dana White, między obiema zawodniczkami doszło do ostrej bijatyki, choć nie uchwyciły tego kamery.

Brazylijka w rozmowie z MMAJunkie.com opowiedziała, jak całe zajście wyglądało z jej perspektywy.

Zawsze gdy widziałyśmy się podczas treningu, ktoś był za nami – ale wtedy byłyśmy same. Przechodziłyśmy obok siebie i ona powiedziała: „Co jest?”, a ja na to: „Czego chcesz?”. Wtedy zaczęła mnie obrażać i pokazała mi palec. Powiedziałam jej, że powinna go wsadzić gdzieś indziej.

Zdenerwowała się i rzuciła we mnie butelką. Naprawdę się wściekła, podbiegła do mnie i powiedziała: „Chcesz się bić?”, na co odpowiedziałam: „Jasne, chcę się bić!”. Podeszła bardzo blisko, ale nic nie zrobiła. Odepchnęłam ją, a ona odepchnęła mnie. Gdy to zrobiła, kopnęłam ją w żebra. Potem ktoś złapał mnie i ją i walka została zatrzymana.

Polska zawodniczka przekonywała, że nawet nie ogląda kolejnych odcinków TUF 23, ponieważ uważa, że przedstawiono ją w złym świetle. Takiej oceny zupełnie nie podziela Brazylijka.

W programie pokazano wszystko, co się wydarzyło. Jest zła, bo nie wygląda tam dobrze, ale powinna była o tym pomyśleć wcześniej. Zrobiła wszystko, co tam pokazują, więc nie ma powodu, aby się o cokolwiek wściekała.

Obie panie wyjaśnią sobie wszelkie niejasności 8 lipca na finałowej gali TUF 23 w Las Vegas. Gadelha przekonuje, że Jędrzejczyk jest jednowymiarową zawodniczką, co okaże się gwoździem do jej trumny.

Nie chcę nikogo lekceważyć, ale ludzie zrobili z Joanny niesamowitą, nietykalną zawodniczkę. A to po prostu zawodniczka muay thai z obroną przed obaleniami. Nigdy nie zobaczycie jej obalającej rywali, walczącej z dołu albo po prostu robiącej całe MMA. Nie jest wszechstronna. Jest ograniczoną zawodniczką.

W ten sposób daje wiele okazji swoim rywalom, aby znaleźli luki w jej grze – i zamierzam to zrobić.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button