UFC

Claudia Gadelha gotowa na trylogię z Joanną Jędrzejczyk

Najlepsza – po Joannie Jędrzejczyk – zawodniczka kategorii somkowej na świecie, Claudia Gadelha, liczy na trylogię z Polką po pokonaniu Jessiki Andrade.

Jeszcze niedawno pytana o potencjalną trzecią konfrontacją z królową kategorii słomkowej Joanną Jędrzejczyk, Claudia Gadelha przekonywała, że nigdzie jej się nie spieszy, że chce spokojnie się rozwijać.

Teraz jednak – na tydzień przed walką z Jessicą Andrade, z którą pójdzie w bój podczas gali UFC Fight Night 117 w Japonii – Brazylijka zmienia zdanie.

Myślę, że pokonując Jessicę, nie będę miała już nikomu nic do udowodnienia.

– powiedziała w rozmowie z MMAJunkie.com.

Stoczyłam dwie wyrównane walki z Joanną. Jeśli nie będę wtedy zasługiwała na pojedynek o pas, to chyba nikt na to nie zasługuje.

Od czasu drugiej porażki z Jędrzejczyk Gadelha wygrała w dobrym stylu już dwie walki, najpierw pewnie wypunktowując Cortney Casey i ostatnio szybko poddając Karolinę Kowalkiewicz. Nie ukrywa, że liczyła teraz na konfrontację z jakąś zawodniczką, która również znajduje się na fali zwycięstwo, ale rzecz w tym, że w Japonii – gdzie Claudia chciała wystąpić za wszelką cenę – żadna rywalka nie garnęła się do walki, poza Jessicą Andrade właśnie.

Claudinha nie ukrywa, że zależało jej na walce z Carlą Esparzą, ale jej zdaniem Amerykanka nie była nią zainteresowana.

Joanna Jędrzejczyk powróci do akcji podczas listopadowej gali UFC 217 w Nowym Jorku, gdzie skrzyżuje pięści z Rose Namajunas, ale Brazylijka nie ma wątpliwości, że dla polskiej mistrzyni będzie to formalność.

Rose nie ma z Joanną szans.

– podsumowuje temat krótko Gadelha.
Sklasyfikowana na 1. miejscu w rankingu kategorii słomkowej zawodniczka nie lekceważy swojej najbliższej rywalki, ale dostrzega też w jej grze luki, które zamierza wykorzystać.

Jessica jest dobra od strony fizycznej – jest bardzo silna, ma wiele serca do walki i ciągle napiera. Myślę, że jesteśmy podobne od strony fizycznej, bo ja też jestem jedną z najsilniejszych zawodniczek w dywizji.

– oceniła Claudia.

Nie uważam jednak, aby była najlepiej poukładana technicznie. Wiele jej brakuje w tym obszarze – i na nim muszę się skupić.

*****

Typowanie UFC Fight Night 116 – Rockhold vs. Branch

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button