UFC

Ciryl Gane planuje walczyć na wrześniowej gali UFC w Paryżu – ma na oku konkretnego rywala

Coraz więcej znaków na niebie i ziemi wskazuje na to, że drugą w historii galę UFC we Francji ponownie uświetni starcie, w którym wystąpi były tymczasowy mistrz wagi ciężkiej Ciryl Gane.

Od dłuższego czasu tajemnicą poliszynela jest, że Dana White i spółka powrócą do Paryża 2 września, organizując tam galę z cyklu UFC Fight Night. Teraz wygląda na to, że poznaliśmy właśnie potencjalne starcie, które może uświetnić to wydarzenie.

Pierwsza gala UFC nad Sekwaną odbyła się 3 wrześnie ubiegłego roku. Okazała się sukcesem zarówno pod kątem sprzedażowym, jak i medialnym. Galę zwieńczył wówczas pojedynek Ciryla Gane z Taiem Tuivasą, wygrany przez Francuza przez techniczny nokaut w trzeciej rundzie.

Przy okazji tegorocznej gali w Paryżu najprawdopodobniej ponownie to właśnie Bon Gamin wystąpi w walce wieczoru. Jego trener Fernand Lopez poinformował bowiem w wywiadzie udzielonym MiddleEasy.com, że jego podopieczny celuje w powrót do oktagonu właśnie we wrześniu.

Na tym jednak nie koniec, bo kameruński trener zdradził również, z kim najchętniej Ciryl Gane skrzyżowałby w Paryżu rękawice. Otóż, na celowniku francuskiej ekipy znalazł się Sergey Pavlovich.

Sklasyfikowany na 2. miejscu w rankingu Rosjanin – Francuz jest 1. – kroczy od oktagonowego mordu do oktagonowego mordu, mogąc pochwalić się serią aż sześciu zwycięstw przez nokauty w pierwszych rundach. Ostatni pojedynek stoczył w kwietniu, pokonując Curtisa Blaydesa.

Rosjanin nie ukrywa mistrzowskich aspiracji, celując w pojedynek z dzierżącym pas wagi ciężkiej Jonem Jonesem, ale Amerykanin kategorycznie takie zestawienie wyklucza – chce walczyć z 41-letnim Stipe Miociciem. Pavlovich zapowiedział co prawda, że wolałby poczekać na pojedynek mistrzowski, aniżeli wcześniej toczyć jeszcze jedną walkę, ale mając na uwadze, że starcie Jonesa z Miociciem jest wstępnie planowane na listopad, to niewykluczone, że Rosjanin zdanie zmieni.

Ten sondaż jest zakończony (od 11 miesięcy).

Ciryl Gane vs. Sergey Pavlovich - kto wygrałby?

Ciryl Gane
55.68%
Sergey Pavlovich
44.32%

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie z 3X ZAKŁADEM BEZ RYZYKA – DO 100, 200 i 300 ZŁ

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button