Bez kategoriiUFC

„Chodź, sku*wielu! Chcesz się bić, to dawaj!” – trener wspomina szalony sparing Chimaeva z Lombardem

Khamzat Chimaev i Hector Lombard mieli swego czasu okazję wziąć się za bary na sparingu – zakończyło się interwencją trenera.
Od kilku dni Darren Till przebywa w Allstars, gdzie między innymi z Khamzatem Chimaevem szlifuje formę przed powrotem do oktagonu UFC. Pobyt Brytyjczyka jest bogato dokumentowany, chociażby w poniższym, świetnie zmontowanym materiale, na którym zobaczyć możemy liczne migawki ze sparingów liverpoolczyka z czeczeńskim Wilkiem czy też Alexandrem Gustafssonem.

Także najnowsze nagranie opublikowane na kanale YT Khamzata Chimaeva jest w dużej mierze poświęcone goszczącemu w klubie Darrenowi Tillowi.
W materiale uchwycono fragment, na którym trener Selman Berisha opowiedział Brytyjczykowi historię sparingu Khamzata Chimaeva z… Hectorem Lombardem! Wszystko wydarzyło się kilka lat temu, gdy Kubańczyk wojował jeszcze pod flagą UFC.

– Jest szalony – powiedział Selman o Hectorze, wskazując następnie na Khamzata. – Ważył wtedy tyle samo co on teraz. Zawsze nokautował gości na sparingach. Nikt nie chciał z nim sparować.

– Hector miał wtedy walkę, a ja go prowadziłem. Walka w UFC. A on był wtedy w Brave. Mówię do Hectora: „Słuchaj, to nasz nowy wojownik, nasz nowy dzieciak”. „Tak?”. „Tak”. Hector był tutaj, żeby przygotowywać się do walki w UFC.

– Co było dalej? Zestawiłem im sparing. A znałem Hectora, więc mówię mu: „Hej, wiesz…”. A jego (Khamzata) też znam.– Co się stało? Hector nie był przyzwyczajony do tego, że ktokolwiek go obala. A ten skurwiel chwyta go i łup! Przewrócił go. Wracają na górę, ale mają małe rękawice. Hector wkurwiony rozpuszcza ręce, a ten się wkurzył nie na żarty.

– Musiałem wskoczyć do klatki i ich rozdzielić. Ludzie! A potem Khamzat krzyczał: „Chodź, skurwielu! Chcesz się bić, to dawaj!”. Po wszystkim Hector mówi mi, że ten gość jest wariatem. Mówię mu, że przecież jest dokładnie taki jak ty.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 600 PLN

Złej krwi między Czeczenem i Kubańczykiem jednak nie ma. Chimaev przyznał, że po tym sparingu stali się najlepszymi przyjaciółmi. Zaapelował nawet na nagraniu do walczącego obecnie na gołe pięści Lombarda, aby ten zawitał jeszcze kiedyś w progi Allstars.

– Cześć, brachu, brakuje mi ciebie – powiedział wesoło. – Wracaj tu. Zrobimy jakieś sparingi. Na gołe pięści!

Rozpędzony serią czterech zwycięstw w UFC Khamzat Chimaev najprawdopodobniej powróci do oktagonu w kwietniu, krzyżując rękawice z byłym pretendentem do złota wagi półśredniej Gilbertem Burnsem. Pojedynek nie został jednak póki co oficjalnie ogłoszony.
Darren Till nie przędzie ostatnio najlepiej – przegrał aż cztery z ostatnich pięciu walk, jedyne zwycięstwo w tym okresie odnosząc pod koniec 2019 roku z Kelvinem Gastelumem. Ostatnio był widziany w akcji we wrześniu zeszłego roku, przegrywając przez poddanie z Derekiem Brunsonem. Obecnie Brytyjczyk nie ma żadnej zaplanowanej walki. W Szwecji pracuje nad powrotem do formy.

Poniżej przytoczony wyżej fragment oraz pełne nagranie.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 600 PLN

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button