Rosyjskie MMAUFC

„Chcemy mieć takie prawo w nowym kontrakcie z UFC” – ojciec Khabiba stawia UFC warunek

Ojciec, trener i mentor Khabiba Nurmagomedova – czyli jego ojciec Abdulmanap Nurmagomedov – opowiedział o bliższych i dalszych planach sportowych syna.

Przyszłość mistrza wagi lekkiej UFC Khabiba Nurmagomedova od dłuższego już czasu jest przedmiotem medialnych spekulacji. Do 29 stycznia – wtedy Stanowa Komisja Sportowa w Nevadzie ogłosi długość kary zawieszenia dla Dagestańczyka – niewiele się w tej materii zmieni, ale nie znaczy to, że obóz czempiona, uosabiany przede wszystkim przez jego ojca, trenera i mentora Abdulmanapa Nurmagomedova, nie ma już konkretnych planów.

Nadal mamy jedną walkę w umowie z UFC.

– powiedział Nurmagomedov senior w rozmowie ze Sport24.ru.

I obowiązki z Reebokiem – jeszcze cztery miesiące. Potem musi być nowa umowa albo jesteśmy wolnymi ludźmi. Mamy wiele ofert z różnych organizacji. Nadal mamy zobowiązania wobec UFC – jedna walka i cztery miesiące z Reebokiem.

Abdulmanap ocenił, że w zawodowej karierze Khabib stoczy jeszcze 3-4 pojedynki. Potwierdził, że chciałby, aby syn przed rozpoczynającym się w przyszłym roku 5 maja Ramadanem stoczył jeszcze jedno starcie – ale nie za wszelką cenę.

Jeśli sprawa wygląda tak, że nie mamy szansy na pełen obóz przygotowawczy przez 100 dni, odmawiamy walki.

– powiedział.

Muszę mieć pewność, że Khabib przepracuje to, co ma do przepracowania w domu, a następnie przepracuje resztę u Javiera Mendesa. Dlatego będę tutaj stanowczy.

Ile razy walczyliśmy w zeszłym roku? Trzy razy. Na tym poziomie trzy razy to dużo. Były narodziny syna, potem wygrana walka, następnie zdobycie pasa, potem McGregor.

Abdulmanap Nurmagomedov zdradził, że padła już propozycja natychmiastowego rewanżu z Conorem McGregorem, opiewająca na $15 milionów. Za takie pieniądz Khabib szansy rewanżu Irlandczykowi dawać jednak nie zamierza. Gdyby kwota ta wzrosła do $30 milionów… O, wtedy rozmowa byłaby inna, jak zaznaczył senior, podkreślając jednocześnie, że nie chodzi tylko o kwestie finansowe.

Są zawodnicy, którzy zasługują na walkę z Khabibem i czekają. Trzeba ich szanować.

– powiedział.

Trzeba wziąć to teraz pod uwagę. Jest Poirier i jest Ferguson. Myślę, że Ferguson zasługuje na taki pojedynek od strony sportowej.

Abdulmanap postawił jednak sprawę jasno w kwestii potencjalnego nowego kontraktu z UFC, który wobec jednej tylko walki pozostałej w obowiązującym wydaje się nieunikniony. Chce mianowicie zapisu, wedle którego Dana White i spółka zezwolą Khabibowi Nurmagomedovowi na jedną walkę wedle własnego uznania – pod kątem rywala, terminu i miejsca.

Nasze zadanie polega na tym, żeby się przygotować, wyjść i wygrać. Zadanie UFC to przygotowanie nowego kontraktu uwzględniającego nasze interesy.

– powiedział ojciec mistrza.

Chcemy jedną walkę dla siebie – kiedykolwiek, gdziekolwiek, z kimkolwiek. Sami wybieramy miejsce. Moskwa – to Moskwa. Soczi – to Soczi. Sankt Petersburg – to Sankt Petersburg. Jekaterynburg? Ok. Chcemy mieć prawo, aby dać jedną walkę dla naszych fanów, dla naszego kraju.

To nie jest zły pomysł. Przedstawiłem go i mówię o nim teraz. Myślę, że naszym fanom i naszemu krajowi się spodoba.

W ocenie wielu Abdulmanap Nurmagomedov nawiązuje oczywiście do starcia bokserskiego z Floydem Mayweatherem Juniorem. Senior nie ukrywa bowiem ogromnego zainteresowania tą potyczką, wierząc, że z uwagi na zaawansowany wiek Amerykanina jego syn nie stałby w takim pojedynku na straconej pozycji.

Czy o planach przedstawionych przez seniora rodu – a szczególnie oczekiwaniach wobec wspomnianej jednej walki dla siebie w nowym kontrakcie z UFC – wie menadżer Khabiba Nurmagomedova, Ali Abdelaziz?

Jeśli nie wie, to teraz się dowiedział.

– podsumował Abdulmanap.

*****

„Jeszcze nie zadano mi tak głupiego pytania” – Khabib Nurmagomedov zirytowany wywiadem w Jekaterynburgu

Powiązane artykuły

Komentarze: 1

Dodaj komentarz

Back to top button