„Chcę w tym roku być najbardziej aktywnym zawodnikiem w UFC” – Krzysztof Jotko chce walki z Kevinem Hollandem

Krzysztof Jotko opowiedział o swoich planach na 2021 rok, zdradzając też, z kim najchętniej poszedłby w oktagonowe tany.

W zeszłym roku Krzysztof Jotko stoczył tylko jeden pojedynek, w maju pewnie na pełnym dystansie pokonując Eryka Andersa.

Do akcji miał powrócić w listopadzie, stając w szranki z Makhmudem Muradovem, ale problemy zdrowotne zmusiły go do wycofania się z występu.

W 2021 roku trenujący w American Top Team Polak zamierza jednak mocno podkręcić tempo swoich startów, o czym opowiedział w magazynie Koloseum. Zdradził też, z kim najchętniej skrzyżowałby rękawice…
– Trenować ciężko, ale zarazem mądrze – powiedział o planach na 2021. – Poprzez ciężkie i głupie trenowanie poszedł jeden bark, drugi bark, kolano i tak trochę kariery uciekło mi przez te kontuzje.

– Na pewno więc chciałbym, żeby moje ciało nie zawiodło mnie w tym roku. Będę o to na pewno dbał, trenował ciężko.

– W tym roku chcę być najbardziej aktywnym zawodnikiem w całym UFC – tak jak Kevin Holland w tamtym roku. I miejmy nadzieję, że dostanę walkę z Kevinem Hollandem. To byłoby dla mnie marzenie w tym roku.

Wspomniany Kevin Holland stoczył w minionym roku aż pięć walk, wszystkie z nich kończąc z tarczą. W ten sposób utorował sobie drogę na 10. miejsce w rankingu. W marcu stanie natomiast przed szansą, aby poprawić swoją lokatę – zmierzy się bowiem z okupującym 7. lokatę Derekiem Brunsonem w swojej pierwszej w karierze walce wieczoru.Rozpędzony serią trzech zwycięstw Krzysztof Jotko znajduje się póki co poza Top 15 dywizji, więc niewątpliwie na potyczkę z Kevinem Hollandem będzie musiał mocno zapracować, ale… Podchodzi do tematu spokojnie.

– Nie nakładam sobie presji w głowie, że muszę walczyć z najlepszymi, muszę zajść wysoko w rankingu, ponieważ jeżeli będę bardzo aktywny, będę walczył często i oczywiście będę wygrywał walki, to będę walczył z czołową piątką czy dziesiątką – podsumował Jotko. – O to więc bym się nie martwił.

Obstawiaj wszystkie walki UFC na PZBUK i odbierz cashback 200 PLN

*****

Koszulki Lowking.pl dostępne w sprzedaży!

Bartłomiej Stachura | Twórca Lowkinga i człowiek odpowiedzialny za każdy element funkcjonowania portalu. Voldemort. Maniak analiz technicznych i felietonów, często cierpi na słowotok. W przerwach od MMA mąż i ojciec.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply