Doping w MMAUFC

„Chcę spróbować zmienić wynik drugiej walki z DC” – Jon Jones chce odzyskać zwycięstwo z Danielem Cormierem

Nowy-stary mistrz kategorii półciężkiej Jon Jones zapowiedział, że spróbuje doprowadzić do zmiany wyniku drugiej walki z Danielem Cormierem – z no-contest na zwycięstwo przez nokaut.

Czując szczelną otulinę medialno-propagandową, jaką utworzyły wokół niego UFC, Amerykańska Agencja Antydopingowa (USADA) i Stanowa Komisja Sportowa w Kalifornii, opromieniony odzyskaniem pasa mistrzowskiego kategorii półciężkiej Jon Jones podczas konferencji prasowej po gali UFC 232 w Los Angeles, gdzie rozbił Alexandra Gustafssona, wstydu nie miał – i zasugerował możliwość prawnej walki o odzyskanie drugiego zwycięstwa nad Danielem Cormierem, zmienionego z uwagi na jego ówczesną wpadkę dopingową – drugą w karierze – na no-contest.

Z tego, co rozumiem, ta rzecz (Turinabol), może utrzymywać się w twoim organizmie przez ponad siedem lat.

– powiedział Bones (za MMAFighting.com).

Z tego, co zrozumiałem, gdy walczyłem z Danielem Cormierme drugi raz, nie znaleziono żadnego krótko-okresowego metabolitu. Nie znaleziono średnio-okresowego metabolitu. Był tylko długo-okresowy metabolit. Kto powiedział, że nie mógł znajdować się w moim ciele, kto wie jak długo? Może siedem lata? Dlatego chcę spróbować zmienić wynik drugiej walki z DC.
Narrację, wedle której metabolity Turinabolu mogą utrzymywać się w organizmie przez wiele, wiele lat, zaprezentował współpracujący z ramienia UFC z Amerykańską Agencją Antydopingową Jeff Novitzky, zapewniając, że pozytywne wyniki trzech kontroli antydopingowych Jona Jonesa są wyłącznie wynikiem efektu pulsacyjnego, co potwierdzać mają najtęższe antydopingowe umysły na świecie.

W jaki sposób Turinabol dostał się do organizmu Bonesa? Tego nigdy nie ustalono.

*****

„W Polsce dostają od nas wciry pod każdym względem” – Martin Lewandowski o UFC

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button