UFC

Chce się bić w marcu i ma na oku dwóch rywali! Beneil Dariush nie zamierza czekać na titleshot!

Beneil Dariush jest przekonany, że mógłby poczekać na walkę o pas wagi lekkiej ze zwycięzcą starcia Islama Makhacheva z Alexandrem Volkanovskim, ale ma inne plany.
Na uradzaj zestawień w czołowej piętnastce rankingu kategorii lekkiej UFC narzekać nie sposób. Dość powiedzieć, że spośród zawodników w Top 15 pojedynek zaplanowany na tylko jeden – mistrz Islam Makhachev, który w lutym stanie do pierwszej obrony tronu, w ramach gali UFC 284 w Perth krzyżując rękawice z rozdającym karty w 145 funtach Alexandrem Volkanovskim.

Jednym z zawodników, którzy najbardziej garną się do powrotu do oktagonu, jest rozpędzony serią ośmiu zwycięstw Beneil Dariush.
Opromieniony niedawną wiktorią nad Mateuszem Gamrotem Amerykanin celuje oczywiście w konfrontację o tytuł mistrzowski, ale… Wyzwań się nie lęka i bierze też pod uwagę inne pojedynki.

– Nie wiem, jaki plan ma na mnie UFC – powiedział Benny w najnowszym wywiadzie udzielonym UFC.com. – Nie wiem, czy kiedykolwiek będzie mi dane walczyć o pas.

– Mam taką opcję, aby teraz poczekać i potem walczyć ze zwycięzcą (starcia Makhachev vs. Volkanovski), ale jeśli Volkanovski wygra i zdecyduje się potem bronić pasa w wadze piórkowej, to może się okazać, że będę czekał cały rok i wrócę dopiero w 2024 roku.– Nie wydaje mi się, aby teraz był ktokolwiek, kto mógłby mnie przeskoczyć, ale… Moja praca polega na walczeniu, więc walczmy, Dustinie Poirierze albo Charlesie Oliveiro. Marzec mi pasuje.

Problem jednak w tym, że Dustin Poirier otwartym tekstem zakomunikował już, że pojedynkiem z Beneilem Dariushem zainteresowany nie jest. Na tym etapie swojej kariery mierzy w największe, najbardziej medialne zestawienia z rywalami, którzy wywołają w nim motywację do mocnych treningów – a Benny’ego w tych kategoriach nie postrzega.

Charles Oliveira? Utraciwszy pas mistrzowski w zeszłym roku na rzecz Islama Makhacheva, Brazylijczyk zapowiedział dłuższy rozbrat z oktagonem. Kiedy wróci i czy byłby zainteresowany potyczką z Dariushem, nie wiadomo.
– Po prostu lubię się bić – powiedział Beneil. – Nudzę się, gdy nie walczę. Nudzę się, gdy nie przygotowuję się pod żadnego rywala. To moja robota i lubię ją wykonywać.

– Nie chodzi nawet o pieniądze czy jakąś gwarancję titleshota. Po prostu chcę się mierzyć z najmocniejszymi gośćmi na świecie. Myślę, że Dustin Poirier albo Charles Oliveira spełniają te kryteria.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button