UFC

Charles Oliveira vs. Justin Gaethje potwierdzone na UFC 274

Zgodnie z przewidywaniami Charles Oliveira w drugiej obronie złota 155 funtów stanie naprzeciwko Justina Gaethje.
Potwierdzono pojedynek na szczycie kategorii lekkiej pomiędzy mistrzem Charlesem Oliveirą (32-8) i pretendentem Justinem Gaethje (23-3).

Brazylijsko-amerykańskie starcie odbędzie się 7 maja w ramach gali UFC 274, która pierwotnie miała odbyć się w Rio de Janeiro, ale najprawdopodobniej odbędzie się w Las Vegas.
O zestawieniu pojedynku poinformował dziennikarz Brett Okamoto.

Charles Oliveira znajduje się na fali dziesięciu zwycięstw. W maju zeszłego roku znokautował Michaela Chandlera, rozsiadając się na opuszczonym przez Khabiba Nurmagomedova tronie wagi lekkiej. W grudniu Brazylijczyk obronił złoto przed zakusami Dustina Poiriera – poddał Amerykanina w trzeciej rundzie zawodów.Dla Justina Gaethje, który kiedyś dzierżył tymczasowy pas, będzie to drugie podejście do pojedynku o ten właściwy. Pierwszego dobrze nie wspomina – w październiku 2020 roku przegrał bowiem gładko przez poddanie z Khabibem Nurmagomedovem. Powróciwszy po ponad rocznej przerwie, w listopadzie zeszłego roku koncertowo rozprawił się z Michaelem Chandlerem, torując sobie drogę do walki o tytuł.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 600 PLN

Do Bronx prezentuje ostatnio świetną formę, błyszcząc w każdym obszarze oktagonowego rzemiosła. Jednak wydaje się, że w stójce przewaga należeć powinna do doskonale zarządzającego przestrzenią Amerykanina, który uderza mocniej, ma smykałkę do kontr i atomowe lowkingi na wysokości łydki. Z drugiej zaś strony, Brazylijczykowi do zwycięstwa może wystarczyć jedno li tylko obalenie, a nawet chwila nieuwagi pretendenta w klinczu – Gaethje tytanem w chronieniu pleców bowiem nie jest, a Oliveira mistrzowsko za nie zachodzi.

Przewidywane kursy bukmacherskie:

Charles Oliveira – 1.70
Justin Gaethje – 2.15

Wstępny typ:

Justin Gaethje
Rozpiska UFC 274

Walka wieczoru

205 lb: Glover Teixeira (33-7) vs. Jiri Prochazka (28-3-1) – o pas mistrzowski

Co-main event

155 lb: Charles Oliveira (32-8) vs. Justin Gaethje (23-3) – o pas mistrzowski

Pozostałe

145 lb: Macy Chiasson (7-4) vs. Norma Dumont (7-1)
115 lb: Lupita Godinez (7-2) vs. Ariane Carnelossi (14-2)

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 600 PLN

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button