Cezary Kęsik vs. Abus Magomedov na KSW 57

Cezary Kęsik skrzyżuje rękawice z Abusem Magomedovem podczas grudniowej gali KSW 57.

Niepokonany Cezary Kęsik (12-0) przywita pod sztandarem KSW Abusa Magomedova (23-4-1). Do walki dojdzie 19 grudnia w ramach gali KSW 57.

O zestawieniu oficjalnie poinformowali organizatorzy.

Cezary Kęsik – mistrz wagi średniej Thunderstrike Fight League – zadebiutował pod sztandarem KSW w kwietniu ubiegłego roku, ubijając Jakuba Kamieniarza. Pół roku później poddał Aleksandara Ilicia, by następnie na dwie walki powrócić pod banderę TFL, pokonując przez nokauty Jussiego Halonena oraz Georgia Lobzhanidze.
Abus Magomedov – finalista rozgrywek wagi średniej Professional Fight League w 2018 roku – nie miał jeszcze okazji zadebiutować w klatce polskiego giganta. 30-latek był ostatnio widziany w akcji w maju ubiegłego roku, w ramach gali EMC 3 szybko poddając Slavisę Simeunovicia.

Niewykluczone, że dla polskiego zawodnika starcie to może okazać się przepustką do walki o złoto kategorii średniej z Mamedem Khalidovem. Tego samego nie można powiedzieć o Magomedovie, który już wcześniej zapowiadał, że walczyć z Khalidovem nie zamierza.Rozpiska KSW 57

120,2 kg: Phil De Fries (18-6) vs. Michał Kita (20-11-1) – o pas mistrzowski
83,9 kg: Cezary Kęsik (12-0) vs. Abus Magomedov (23-4-1)
61,2 kg: Antun Racic (24-8-1) vs. TBA – o pas mistrzowski
70,3 kg: Borys Mańkowski (21-8-1) vs. TBA

Obstawiaj wszystkie walki UFC na PZBUK i odbierz cashback 200 PLN

*****

Koszulki Lowking.pl dostępne w sprzedaży!

Bartłomiej Stachura | Twórca Lowkinga i człowiek odpowiedzialny za każdy element funkcjonowania portalu. Voldemort. Maniak analiz technicznych i felietonów, często cierpi na słowotok. W przerwach od MMA mąż i ojciec.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply