UFC

„Całe życie tam mieszkałem, to moja ojczyzna” – Arman Tsarukyan najlepiej czuje się w Rosji

Arman Tsarukyan wyjaśnił, dlaczego najlepiej czuje się w Rosji i dlaczego zamierza kupić dom w Las Vegas.
Urodził się w miejscowości Akhalkalaki w Gruzji – stąd jego przydomek Ahalkalakets – ale całe niemal życie Arman Tsarukyan spędził w Rosji, gdzie jego ormiańscy rodzice wyjechali, gdy miał ledwie trzy lata. Na ważenie do swojej debiutanckiej walki pod sztandarem UFC – w kwietniu 2019 roku przegrał jednogłośnie z Islamem Makhachevem – wyszedł z dwoma flagami: ormiańską i rosyjską. Nie ukrywa, że język rosyjski zna lepiej aniżeli ormiański. Posiada podwójne obywatelstwo.

Teraz co prawda Tsarukuyan spędza sporo czasu także w Stanach Zjednoczonych, ale zapytany w najnowszym wywiadzie, jakiego udzielił Sport24.ru, gdzie czuje się najlepiej, nie pozostawił żadnych wątpliwości.
– Najbardziej podoba mi się w Rosji – powiedział. – Tam czuję się najbardziej komfortowo. Całe życie tam mieszkałem, to moja ojczyzna. Gdy jestem tutaj (w Stanach Zjednoczonych), tęsknię za Rosją, a gdy jestem w Rosji, nie tęsknię za Stanami Zjednoczonymi.

– Uwielbiam przyrodę w Rosji, góry, rzeki. Wielu moich krajan mieszka w Rosji. To także bardzo ważne.

Ostatnie tygodnie Arman spędził natomiast w Las Vegas, gdzie głównie w Syndicate MMA oraz w Instytucie Sportowym UFC przygotowywał się do kolejnej walki. Na miejscu Ormianin wynajmuje dom, za który miesięcznie płaci – jak zdradził – $5 tys. Łącznie koszty życia w Vegas szacuje na co najmniej $10 tys. miesięcznie.– Chciałbym kupić dom w Vegas – powiedział. – Tutaj odbywają się walki. Mógłbym tu więc przylatywać na miesiąc przed walką, a potem wylatywać, a dom wynajmować. Gdy zacznę zarabiać dobre pieniądze, kupię dom. Zwłaszcza że domy tutaj nie są wcale takie drogie, więc można sobie na nie pozwolić. A potem można też zarabiać na nich dobrze pieniądze.

– Można kupić do już teraz, ale… Na razie jest gdzie inwestować w Rosji.
Do akcji sklasyfikowany na 11. miejscu w rankingu wagi lekkiej i rozpędzony serią pięciu zwycięstw Arman Tsarukyan powróci już w sobotę. W pierwszej w swojej karierze walce wieczoru w ramach gali UFC Fight Night w Las Vegas skrzyżuje rękawice z Mateuszem Gamrotem.

Komplet informacji o gali – tutaj.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 600 PLN

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button