UFC

Były mistrz wagi średniej UFC Israel Adesanya aresztowany na lotnisku w Nowym Jorku! Powód? Miał przy sobie… kastet!

Nieoczekiwane wieści napłynęły właśnie z Nowego Jorku, gdzie na lotnisku zatrzymano Israela Adesanyę.

Artykuł zaktualizowany
Były mistrz wagi średniej UFC i jedna z największych jej gwiazd Israel Adesanya został w środę aresztowany na lotnisku JFK w Nowym Jorku, o czym doniósł portal TMZ.com.

Powód? Prozaiczny! W pobliżu bramek kontrolnych u Nigeryjczyka znaleziono… Kastet! W stanie Nowy Jork posiadanie kastetu jest zabronione – nie można go ani nosić przy sobie, ani przetrzymywać w bagażach podróżnych.
Co teraz? Opcje są dwie. Pierwsza – najbardziej prawdopodobna – to nałożenie na Adesanyę kary finansowej. Druga – znacznie mniej prawdopodobna – to dalszy areszt, celem wyjaśnień. Posiadanie kastetu w stanie Nowy Jork w skrajnych przypadkach podlega karze do nawet roku w więzieniu oraz grzywnom.

Israel Adesanya przebywał w Nowym Jorku od kilku tygodni, gdzie kończył przygotowania do walki z Alexem Pereirą w daniu głównym gali UFC 281. Pojedynek ten przegrał przez techniczny nokaut w piątej rundzie, tracąc tytuł mistrzowski wagi średniej.Pomimo już trzech porażek z Brazylijczykiem, który wcześniej dwukrotnie pokonywał go w formule kickbokserskiej, Israel Adesanya rezonu nie traci i celuje w czwartą konfrontację. Nie ma wątpliwości, że swoimi dotychczasowymi dokonaniami w UFC na takową szansę zasłużył.

Wcześniej jednak Nigeryjczyk chce zadbać o swoje nadszarpnięte zdrowie. Z walki z Pereirą wyszedł z uszkodzonym nerwem strzałkowym, a i w drodze dom gali urazy go nie omijały – na kilka tygodni przed starciem uszkodził kolano.
Aktualizacja: menadżer zawodnika Tim Simpson zabrał głos w temacie zatrzymania.

– Israel dostał upominek od fana, który wsadził do bagażu – powiedział w rozmowie z TMZ. – Gdy został zatrzymany na lotnisku, szybko oddał przedmiot i współpracował z władzą. Zrobił, czego oczekiwano i został zwolniony, a teraz jest w drodze do domu.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 600 PLN

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button