UFC

Były mistrz UFC Rashad Evans zakończył sportową karierę

Były mistrz kategorii półciężkiej UFC Rashad Evans ogłosił zakończenie sportowej kariery.

Rashad Evans (19-8-1) zawiesił rękawice na kołku, o czym poinformował w programie Ariel Helwani’s MMA Show.
Suga walczył zawodowo od 2004 roku, zwycięstwem w drugim sezonie The Ultimate Fighter – w kategorii ciężkiej – torując sobie drogę do UFC. Szybko przeniósł się do 205 funtów, rozpoczynając marsz po pas, zwieńczony detronizacją Forresta Griffina w 2008 roku – poprzedzoną spektakularnym nokautem na Chucku Liddellu.

Złoto szybko odebrał mu co prawda Lyoto Machida, ale serią czterech zwycięstw – między innymi z Quintonem Rampagem Jacksonem czy Tito OrtizemSuga powrócił do gry o najwyższe cele. W starciu o złoto nie sprostał jednak Jonowi Jonesowi.

W ten sposób rozpoczął się schyłkowy rozdział kariery Rashada Evansa, przepełniony problemami zdrowotnymi i zakończony pięcioma z rzędu porażkami.

Czuję się odrobinę nieusatysfakcjonowany sposobem, w jakim zakończyła się moja kariera, ale uważam, że musiałem zakończyć ją w ten sposób.

– powiedział Evans.

Nie sądzę, abym przestał walczyć, gdyby nie potoczyło się to właśnie tak. Zakończenie kariery w ten sposób było trudne, ale to było konieczne.

Pełniący w ostatnich latach także funkcje komentatorskie zawodnik zapowiedział z całą stanowczością, że do klatki już nie powróci.

*****

Syberyjski rzeźnik, marudny Kowboj i człowiek-chimera – pięć wniosków po UFC Singapur

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button